Інтерфакс-Україна
19:21 27.10.2020

Українська незалежна морська профспілка звертає увагу міжнародних організацій на проблеми екології морських вод біля Криму

2 хв читати
Українська незалежна морська профспілка звертає увагу міжнародних організацій на проблеми екології морських вод біля Криму

Українська незалежна морська профспілка (УНМП) направила до профільних міжнародних, міжурядових та неурядових органів заяву, у якій йдеться про посилення ризиків і викликів, небезпечних для екології та населення Азово-Чорноморського басейну, після 2014 року, коли Кримський півострів і морські простори навколо нього потрапили під контроль РФ.

Як повідомляється на сайті УНМП у вівторок, ці проблеми в заяві "Екологічні та гуманітарні виклики в морських просторах навколо Криму" розділені на декілька груп: ризики радіоактивного забруднення, наземного забруднення (особливо у Севастополі та інших прибережних містах), забруднення з суден (насамперед із суден Чорноморського флоту і шельфових платформ компанії "Чорноморнафтогаз"), ерозії морських ландшафтів через неконтрольований видобуток піску, неконтрольоване промислове рибальство.

"Усі негативні екологічні фактори, спричинені військово-економічною діяльністю в Криму, також становлять виклик для сталого розвитку прибережних громад та їхніх членів, включаючи морську економіку", - йдеться в заяві.

УНМП закликає відповідні міжурядові та неурядові організації приділяти більше уваги екологічній ситуації у водах навколо Криму, особливо в контексті триваючого російсько-українського збройного конфлікту. Така увага може бути пов'язана з підтримкою незалежних експертів і наукових досліджень цих екологічних проблем, з відображенням і освітленням їх на міжнародному рівні, з організацією міжнародних екологічних експедицій для дослідження реальної ситуації в Чорному та Азовському морях.

"Інтереси збереження екологічної стабільності всього Чорноморського регіону повністю залежать від прихильності країн принципам міжнародного права і дружніх відносин. Щоб забезпечити належні цивілізовані форми користування морем морські держави та морський бізнес мають уникати дій, спрямованих на підтримку вищезазначеного гноблення морського середовища", - йдеться в заяві.

Заяву УНМП направлено до Європейської економічної комісії ООН, до Програми ООН з довкілля, до Світової метеорологічної організації, до Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, Міжурядової панелі із змін клімату, Європейської агенції довкілля, до Загальної середземноморської комісії з рибальства, Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, Комітету з виконання Конвенції про вплив на довкілля у транскордонному контексті. Також заяву було подано у природоохоронні неурядові структури: Всесвітній фонд дикої природи, Грінпіс, Океана, Міжнародний союз з охорони довкілля, Інститут глобального зеленого зростання, Конфедерація європейських товариств екологічного моделювання, Міжнародний координатор моніторингу європейських узбереж, Європейська асоціація екологічних та ресурсних економістів, Чорноморська ініціатива блакитного зростання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глава Міндовкілля передала нацпаркам Полісся обладнання для охорони біорізноманіття та боротьби з пожежами

Одна людина загинула й одну – поранено внаслідок атаки російських БпЛА на Суми - МВА

Папа Лев XIV закликав молитися за мирний діалог - ЗМІ

З початку літа через обстріли агресора поранені 6 медиків екстренки, пошкоджені 24 автомобілі швидкої – МОЗ

На Донеччині в результаті обстрілів загинули 5 людей – ОВА

Кличко: вибух в Києві не має відношення до ТЕЦ-6

Росіяни продовжують зберігати високу активність на покровському та лиманському напрямках – Генштаб ЗСУ

На околиці Харкова сталася масштабна ДТП, троє осіб постраждали

Президент підписав новий санкційний пакет, направлений проти російських фінансових схем

В результаті ДТП за участю пасажирського автобуса в Угорщині тяжкі травми отримали четверо українців – МЗС України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА