08:19 29.10.2020

Частковий локдаун вводиться у Франції

3 хв читати
Частковий локдаун вводиться у Франції

Президент Франції Емманюель Макрон виступив у середу з оголошенням "нового етапу" в боротьбі з поширенням CОVID-19, який передбачає частковий локдаун з п'ятниці.

"Я вирішив, що треба з п'ятниці ввести ізоляцію, щоб зупинити поширення вірусу", - сказав Макрон у зверненні, яке транслювалося на національних ТБ-каналах після проведених того ж дня засідань Ради оборони і уряду.

Президент уточнив, що це правило поширюватиметься на континентальну частину Франції. Школи, дошкільні дитячі установи залишаться відкритими з суворим дотриманням правил санітарної безпеки.

Нові обмежувальні заходи триватимуть, щонайменше, до 1 грудня, повідомив президент.

"Оскільки ми вже пережили події весни, цей режим ізоляції буде адаптований за трьома основними позиціями: школи залишаться відкритими, робота зможе тривати, будинки для людей похилого віку та соціальні центри проживання можуть відвідувати", - пояснив Макрон.

Те, що буде організовано, як і навесні: виходити з дому можна буде тільки, щоб відправитися на роботу, до медичного закладу, допомогти близьким, зробити життєво необхідні покупки або прогулятися на свіжому повітрі біля свого будинку.

Як і навесні, приватні зібрання людей за межами суворо сімейного кола виключаються. Забороняються громадські збори. Не можна переміщатися з одного регіону країни в інший, окрім випадків повернення з канікул, що завершуються, з нагоди "Дня всіх святих". Тому найближчими вихідними дозволено повернення з місць проведення відпусток.

Магазини, які не є життєво необхідними, бари і ресторани будуть закриті. Держава надасть допомогу закритим через пандемію малим підприємствам і буде виплачувати допомогу працівникам з часткового безробіття. Буде запущений спеціальний план для підтримки самозайнятих і малих і середніх підприємств.

Вищі навчальні заклади продовжуватимуть роботу онлайн. Скрізь, де можливо, буде застосовуватися дистанційна робота.

"Відмінність у порівнянні з весною - (економічна) активність продовжиться з більшою інтенсивністю. Це означає, що віконця громадських служб залишаться відкритими, заводи, сільські господарства, сектор будівництва та роботи громадського значення продовжать функціонувати. Економіка не повинна ні зупинитися, ні обрушитися", - заявив Макрон.

Він мотивував ці заходи різким прискоренням епідемії коронавірусу, "який, схоже, набирає силу в той час, як знижується температура". "Ми всі в Європі захоплені розвитком вірусу", - констатував французький президент.

"Не дивлячись на все, що ми зробимо, 9 тис. пацієнтів будуть у реанімації до середини листопада. Ми зорганізуємося, щоб протистояти цьому", - зазначив він.

Макрон пояснив, що на відміну від першої хвилі пандемії, сьогодні в тривожному епідеміологічному стані перебувають усі регіони Франції. У низці випадків через коронавірус доводиться відкладати операції з онкологічних і серцево-судинних захворювань, можливо, ті саме, що вже були перенесені навесні.

За останню добу у Франції зареєстровано 36437 нових випадків зараження COVID-19. З початку пандемії від коронавірусу померли 35785 осіб.

 

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА