11:39 29.10.2020

Зеленський очікує від суддів КС пояснень про причини ухвалення спірних рішень, або ж може застосувати низку інструментів для розв'язання кризи - радник голови ОП

2 хв читати
Зеленський очікує від суддів КС пояснень про причини ухвалення спірних рішень, або ж може застосувати низку інструментів для розв'язання кризи - радник голови ОП

Президент України Володимир Зеленський очікує від суддів Конституційного Суду України зрозумілих пояснень про причини ухвалення Конституційним Судом України останніх спірних резонансних рішень, зазначає радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

"Ще вчора Володимир Олександрович (Зеленський - ІФ) буквально вимагав від представників суду чітко пояснити, чим вони керувалися при ухваленні таких спірних рішень. Чому ці рішення, особливо в частині обов'язкового декларування доходів високопоставленими чиновниками, наносять суттєві удари по всій нашій антикорупційній архітектурі країни і ставлять нас у двозначне становище на міжнародній арені. Від чіткої відповіді суддів КС залежить подальший розвиток подій. Чи продовжиться ескалація, чи криза буде розв'язана швидко та ефективно", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у четвер.

Подоляк зазначив, що останні рішення Конституційного Суду, м'яко кажучи, дивують. "Адже це не просто окремі виклики суспільному консенсусу в частині декларування доходів, що склався. Швидше потрібно говорити про те, що Конституційний Суд вирішив самостійно переглянути новий суспільний договір у країні, який передбачає нульову терпимість до будь-яких непрозорих форматів у державному управлінні. І повернути нас до старих часів, коли топ-корупція домінувала в державі", - наголосив він.

За його словами, ніхто не очікував, що Конституційний Суд, який має бути своєрідним символом непорушності нової системи, "раптом у лічені дні перетвориться на агресивного політичного гравця".

При цьому Подоляк зазначив, що у президента Зеленського є ціла низка інструментів, які дозволять конфліктну ситуацію повернути в нормальне русло.

"Серед них - спеціальне засідання РНБО, яке цілком може дати належну політико-правову оцінку позиції КС. З виробленням подальших рекомендацій всім органам виконавчої влади. Суворіший інструмент - спеціальне засідання Верховної Ради, на якому потрібно буде заслухати суддів КС, щоб зрозуміти їхню мотивацію", - пояснив він.

РЕКЛАМА
Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА