18:55 29.10.2020

Зеленський відзначає неможливість утілення результатів місцевих виборів після рішення КС

2 хв читати
Зеленський відзначає неможливість утілення результатів місцевих виборів після рішення КС

Президент України Володимир Зеленський заявляє про необхідність невідкладно вирішити всі проблеми, що виникли після рішення Конституційного Суду про невідповідність Основному закону низки положень антикорупційного законодавства, зокрема неможливість призначення на посади в органах місцевого самоврядування осіб, обраних на місцевих виборах, що відбулися в неділю.

"У нас зараз проблема навіть із тим, щоб утілити в життя результати місцевих виборів. За повідомленням НАЗК, без внесених цим рішенням Конституційного Суду повноважень щодо проведення спеціальної перевірки не можна призначити обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування... Тому треба детально опрацювати всю проблематику, яку, на жаль, ми отримали після рішення Конституційного Суду України", - сказав Зеленський на засіданні Ради національної безпеки і оборони України в четвер.

При цьому, окресливши коло проблем, що виникли у світлі вищезгаданого рішення КС, глава Української держави наголосив на необхідності термінового їх вирішення. "У нас дуже мало часу, хочу, щоб у нас розпочався діалог, і найголовніше - щоб ми вийшли з рішеннями після нашого сьогоднішнього засідання РНБО", - сказав Зеленський.

Як повідомлялося, КС оприлюднив рішення, яким визнав неконституційними низку положень закону України "Про запобігання корупції" і кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. У своєму рішенні суд, зокрема, резюмує, що законодавець "не дотримувався принципів справедливості і пропорційності як елементів принципу верховенства права", а, отже, ст. 366-1 КК України суперечить частині 1 статті 8 Основного закону України.

Стаття 366-1 Кримінального кодексу України - декларування недостовірної інформації.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА