21:14 29.10.2020

МЗС України висловило РФ протест у зв'язку з переміщенням на територію українського Донбасу "гуманітарного конвою"

2 хв читати
МЗС України висловило РФ протест у зв'язку з переміщенням на територію українського Донбасу "гуманітарного конвою"

Міністерство закордонних справ України висловило Міністерству закордонних справ Російської Федерації протест у зв'язку з переміщенням на територію України так званого "гуманітарного конвою" і зажадало неухильно дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань, зокрема двосторонніх договорів, раніше узгоджених модальностей доставки гуманітарних вантажів.

"29 жовтня 2020 року Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест Міністерству закордонних справ Російської Федерації у зв'язку з черговим вчиненням російською стороною міжнародно-протиправного діяння проти суверенітету України. Ігноруючи раніше висловлені неодноразові застереження української сторони, без її офіційної згоди, з порушенням законодавства України, умов і модальностей доставки гуманітарної допомоги, які були раніше узгоджені між Україною, Росією і Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, російська сторона незаконно перемістила на територію України так званий "гуманітарний конвой" для населення на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях в Донецькій і Луганській областях України", - йдеться в коментарі МЗС України в четвер.

Зазначається, що переміщення відбулося через російські прикордонні пункти пропуску "Донецьк" і "Матвєєв Курган" і закриті Україною пункти пропуску "Ізварине" і "Успенка". При цьому російська сторона зробила неможливим здійснення українськими прикордонниками та митниками обов'язкових контрольних процедур, передбачених законодавством України та нормами міжнародного права, зокрема двосторонніми міжнародними договорами.

" З огляду на ці протиправні дії Міністерству закордонних справ Російської Федерації надіслано ноту протесту з вимогою неухильно дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань, у тому числі двосторонніх договорів, раніше узгоджених модальностей доставки гуманітарних вантажів. Українська сторона також вимагає у подальшому направляти їх оформленими відповідно до законодавства України і через контрольовані нею прикордонні пункти пропуску", - наголошується в коментарі.

У МЗС України зазначили, що будуть відповідним чином реагувати на всі наступні міжнародно-протиправні діяння з боку держави-агресора.

 

 

РЕКЛАМА
Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА