11:11 02.11.2020

НАЗК припиняє перевірки в "Укравтодорі", "Енергоатомі", АРМА та Секретаріаті уповноваженого ВР з прав людини

2 хв читати
НАЗК припиняє перевірки в "Укравтодорі", "Енергоатомі", АРМА та Секретаріаті уповноваженого ВР з прав людини

З огляду на рішення Конституційного Суду України Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) припиняє перевірки організації роботи із запобігання та виявлення корупції в "Укравтодорі", "Енергоатомі", Національному агентстві України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) і Секретаріаті уповноваженого Верховної Ради з прав людини, повідомляє прес-служба НАЗК.

Так, згідно з рішенням КС від 27.10.2020 року №13-р/2020, Національне агентство з питань запобігання корупції позбавлене права здійснювати перевірки організації роботи із запобігання та виявлення корупції.

Зазначено, що НАЗК припиняє проведення зазначених перевірок до законодавчого врегулювання цього питання.

"Це ще один із нищівних наслідків, яких завдало рішення Конституційного Суду антикорупційній інфраструктурі в Україні. У цих установах ми мали перевірити умови захисту викривачів, підготовку та виконання антикорупційних програм і канали повідомлення про можливі факти порушень закону "Про запобігання корупції", - наголосив голова НАЗК Олександр Новіков.

Також додатково, до кінця 2020 року, агентство мало здійснити планові перевірки в Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів; Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру; Національному агентстві України з питань державної служби та Рахунковій палаті України.

Як повідомлялося, КС оприлюднив рішення від 27 жовтня, яким визнав неконституційними повноваження НАЗК з контролю та перевірки декларацій, відкритого цілодобового доступу до реєстру декларацій, проведення моніторингу способу життя, а також низку положень закону України "Про запобігання корупції". Голова НАЗК Олександр Новіков повідомив, що агентство через рішення КС увечері 28 жовтня закрило реєстр електронних декларацій.

У зв'язку з цим президент України Володимир Зеленский увечері 29 жовтня ініціював термінове засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). За підсумками засідання РНБО невідкладно було скликано засідання Кабінету Міністрів України в Офісі президента. Уряд на своєму позачерговому засіданні на виконання рішення РНБО ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадян до реєстру декларацій чиновників і забезпечити механізм їх спецперевірки. 30 листопада НАЗК відновило роботу Єдиного державного реєстру електронних декларацій.

29 жовтня Зеленський вніс до парламенту законопроект "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства", згідно з яким припиняються повноваження складу КС, що ухвалив рішення 27 жовтня. Президент пропонує визнати це рішення КС "нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями КС в умовах реального конфлікту інтересів". У законопроекті глава держави також запропонував повернути редакцію закону "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу, що діяли до рішення КС від 27 жовтня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА