13:16 03.11.2020

Шахтарі з Вугледара біля ВР вимагають погашення боргів із зарплати та забезпечення 100%-ї реалізації видобутого ними вугілля - Волинець

2 хв читати
Шахтарі з Вугледара біля ВР вимагають погашення боргів із зарплати та забезпечення 100%-ї реалізації видобутого ними вугілля - Волинець

Шахтарі державних вуглевидобувних підприємств "Шахта ім. Сургая" та "Південнодонбаська №1" (Вугледар, Донецька обл.) проводять біля Верховної Ради акцію протесту з вимогою погасити заборгованість із заробітної плати, повідомив народний депутат Михайло Волинець ("Батьківщина") на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, до списку вимог шахтарів-протестувальників також включено збільшення видатків у держбюджеті на програму "Реструктуризація вугільної галузі", з якої традиційно перерозподіляють кошти на зарплати.

Крім того, гірники хочуть підвищення рівня тарифних ставок й окладів до 25% для збільшення зарплати й повернення підземного стажу інженерно-технічним працівникам.

Голова Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) також повідомив, що протестувальники вимагають розробити механізм державного регулювання ціноутворення на вугільну продукцію на внутрішньому ринку, забезпечити на постійній основі 100%-ву реалізацію вугільної продукції, яку добувають держшахти, встановити держшахтам тариф на е/е для споживачів першого класу, надати їм статус захищеного споживача, виділити з держбюджету кошти на погашення заборгованості за спожиту держшахтами е/е (до 1 липня 2019 року), заборонити повне відключення електропостачання держшахатам на період карантину.

Протестувальники, за словами Волинця, також вимагають забезпечити пріоритет використання вітчизняного енергетичного та коксівного вугілля, обмежити використання імпортованого, а також продовжити заборону на імпорт е/е з РФ та Білорусі.

За даними Міністерства енергетики України, державні шахти, що входять у його сферу управління, в січні-вересні 2020 року скоротили видобуток рядового вугілля на 24,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року - до 2 млн 37,5 тис. тонн. Зокрема, видобуток "Шахти ім. Сургая" становив 253,1 тис. тонн (-44,6% проти січня-вересня-2019), "Південнодонбаської №1" - 106,6 тис. тонн (-67,7%).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА