09:57 09.11.2020

Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах життя на всій території країни - Шкарлет

1 хв читати
Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах життя на всій території країни - Шкарлет

В. о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет вважає, що держава впевнено забезпечує усебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

"Шедеври літератури від Тараса Шевченка до Івана Котляревського, від Пантелеймона Куліша до Григорія Сковороди, від Лесі Український до Ліни Костенко - це невичерпне джерело енергії української мови та незбагненна глибина слова в історичній пам'яті народу, що сягає корінням у сиву давнину", - йдеться в привітанні Шкарлета до Дня української писемності і мови.

Керівник Міносвіти також відзначив застосування державної мови в освітньому процесі.

"Вивчення державної мови та оволодіння нею на високому рівні усіма здобувачами освіти незалежно від національного походження є однією з найважливіших умов реалізації прав людини згідно з Конституцією України", - упевнений в. о. міністра.

Шкарлет зазначив, що мова - це найважливіший засіб комунікації для здобуття освіти та ключова складова в інтелектуальному розвитку людини.

"Змалечку дитина намагається формувати та висловлювати думки, а згодом - осягнути духовні пласти української нації через феномен мови своїх батьків та дідів. Безсумнівно, державна мова - це внесок у зміцнення інтелекту та генетичної пам'яті нації, наслідування традицій пращурів у розбудові духовно сильної та незалежної України", - додав він.

День української писемності і мови відзначають щороку 9 листопада.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА