19:14 10.11.2020

Карантинні обмеження на роботу клінік у режимі "помаранчевої зони" поширюються на приватні клініки, але рішення залишається за власником

2 хв читати
Карантинні обмеження на роботу клінік у режимі "помаранчевої зони" поширюються на приватні клініки, але рішення залишається за власником

Карантинні обмеження на роботу медустанов в режимі чинної "помаранчевої зони" через COVID-19 поширюються на приватні клініки, але рішення про зупинку роботи залишається за власником, вважає медичний юрист, керівник адвокатського бюро Олени Бабич Олена Бабич.

"Оскільки в постанові Кабміну №641 немає деталізації, що обмеження стосуються тільки закладів охорони здоров'я державної і комунальної форми власності, це обмеження стосується всіх лікувальних установ, зокрема приватних", - сказав вона агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи обмеження в зв'язку з поширенням на всій території України т.зв. "помаранчевої" карантинної зони.

Разом із тим, Бабич зазначила, що "рішення про закриття клініки або проведенні операцій залишається за керівником/власником кожної клініки".

"Я особисто не чула, щоб хтось планував закриватися", - сказала вона.

Бабич зазначила, що під час карантинних обмежень, введених навесні, деякі приватні клініки закривалися.

"Більшою мірою це були стоматології, щодо яких місцевими органами влади в деяких регіонах були прийняті прямі заборони на здійснення діяльності", - сказала вона.

Як повідомлялося, заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко за підсумками селекторних нарад з регіонами України в понеділок повідомив, що Україна переходить на другий етап реагування на поширення COVID-19 і що українські клініки з 9 листопада перестають приймати на планові операції, переходять тільки на лікування пацієнтів з COVID-19.

Пізніше МОЗ роз'яснив, що зазначені обмеження, зокрема, передбачені постановою Кабінету міністрів №641 про встановлення карантину та впровадження посилених протиепідемічних заходів на території з широким розповсюдженням COVID-19 від 22 липня №641. Обмеження на надання медпослуг вводяться для територій, де встановлено "помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки, тобто в усій Україні.

При цьому, незважаючи на заборону на проведення планової госпіталізації через COVID-19 в українських клініках продовжать надавати меддопомогу в низці випадків, зокрема, медичну допомогу у зв'язку з вагітністю, пологами, а також медичну допомогу онкопацієнтам.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Росіяни продовжують обстрілювати Херсонську громаду, одна людина загинула, троє поранені

Служба зовнішньої розвідки має бути більш активною

Міноборони України ініціювало законодавче визначення поняття "кібервійна"

У Запоріжжі ще 24 освітні заклади перейдуть на змішану форму з 1 квітня

Сирський обговорив із головою Об'єднаного комітету начштабів США Брауном потреби ЗСУ та стратегічні питання

Українська авіація за добу завдала ударів по 14 місцях скупчення окупантів та їхньої техніки

Окупанти за добу завдали чотири ракетних і 77 авіаударів по Україні, обстріляли близько 100 міст і сіл

Житель Вовчанська загинув унаслідок пожежі, спричиненої ворожим обстрілом

Генштаб: ЗС України відбили за добу на новопавлівському напрямку 13 атак окупантів, на бахмутському - 11

Посли G7 стежать за відбором нового керівництва ВККС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА