07:22 11.11.2020

США обвинувачують ВООЗ у непрозорій підготовці розслідування появи COVID-19

2 хв читати
США обвинувачують ВООЗ у непрозорій підготовці розслідування появи COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) не надає достатньо інформації про плановану місію в Китай для прояснення обставин походження коронавірусу COVID-19, заявив у вівторок представник міністерства охорони здоров'я і соціальних служб США Гарет Грісбах.

"Умови (цієї місії - ІФ) відкрито не обговорювалися з усіма країнами-членами ВООЗ", - цитує агентство Associated Press (AP) його слова під час онлайн-конференції членів ВООЗ.

"Зрозуміти джерела походження COVID-19 - шляхом прозорого та всеосяжного розслідування - ось що повинно бути зроблено", - додав він.

Тим часом, зазначає AP, у незалежній комісії, створеній з метою оцінити роботу ВООЗ з боротьби з епідемією коронавірусу, заявили, що експерти перевіряють, чи має ВООЗ достатньо повноважень і фінансування для протидії майбутнім можливим епідеміям.

Співголова цієї групи експертів екс-прем'єр Нової Зеландії Гелен Кларк у свою чергу заявила, що комісію також цікавить точна хронологія перших випадків захворювання коронавірусом, і те, які контрзаходи приймалися на початкових стадіях епідемії.

У кінці жовтні глава МОЗ ФРН Єнс Шпан заявляв, що країни ЄС переконані: ВООЗ повинна отримати більше можливостей незалежно розслідувати причини спалаху епідемій і спонукати країни ділитися інформацією з цієї тематики.

В середині квітня президент США Дональд Трамп прийняв рішення про тимчасове призупинення участі США в роботі ВООЗ до проведення розслідування про невдалу відповідь організації на спалах коронавірусу COVID-19.

Коронавірус почав поширюватися в китайському місті Ухань (провінція Хубей). Більшість вчених вважають, що COVID-19 - вірус зоонозного походження. Передбачається, що він міг передатися людині від летючих мишей.

У травні ВООЗ ухвалила резолюцію, що закликає до системного аналізу того, як міжнародна спільнота відреагувала на пандемію COVID-19. 10 липня глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус оголосив про створення групи, яка займеться вивченням дій ВООЗ на тлі пандемії.

Однак про розслідування обставин походження вірусу тоді не йшлося.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА