13:12 11.11.2020

Секретар РНБО звертає увагу ЦВК на необхідність негайно встановити й оприлюднити результати місцевих виборів

2 хв читати
Секретар РНБО звертає увагу ЦВК на необхідність негайно встановити й оприлюднити результати місцевих виборів

Секретар Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) Олексій Данілов надіслав на ім'я голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Олега Діденка листа, в якому звернув увагу на необхідність вжити невідкладних заходів для встановлення результатів голосування на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та негайного їх оприлюднення.

У листі Данілов зазначив, що ЦВК в умовах нового виборчого закону виконує значну роботу з забезпечення прав українських громадян обирати й бути обраними, повідомляє прес-служба РНБО.

"Водночас апарат Ради національної безпеки і оборони України фіксує зростання соціальної напруженості і, як наслідок, виникнення ризиків національній безпеці у ситуації, пов’язаній з питанням недостатнього інформування суспільства щодо офіційних результатів виборів", - уточнив Данілов.

Він нагадав, що, відповідно до календарного плану місцевих виборів, затвердженого ЦВК 8 серпня 2020 року, граничною датою встановлення результатів місцевих виборів було визначено 6 листопада 2020 року включно.

"Водночас станом на сьогодні у певній частині територіальних округів результати голосування з місцевих виборів не встановлені", - наголосив Данілов і додав, що згідно з чинним законодавством ЦВК має повноваження встановити результати місцевих виборів у разі невиконання деякими ТВК вимог Виборчого кодексу.

"Ураховуючи наведене, в інтересах національної безпеки та з огляду на те, що проведення вільних, гласних і транспарентних виборів є необхідною умовою забезпечення принципу демократії, є обов’язковим стандартом для демократичного, вільного та відкритого суспільства, звертаю увагу на вжиття невідкладних заходів щодо встановлення результатів голосування на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та негайного їх оприлюднення на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії", - резюмується в листі.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА