Інтерфакс-Україна
13:41 17.11.2020

У Єврокомісії вказали на важливість проведення всеосяжної судової реформи в Україні

2 хв читати
У Єврокомісії вказали на важливість проведення всеосяжної судової реформи в Україні

Україна перебуває нині в ситуації конституційної дилеми, спричиненої рішенням Конституційного Суду України (КС) про визнання такими, що не відповідають Основному закону, положень закону "Про запобігання корупції" та скасування кримінальної відповідальності за декларування неправдивої інформації, вихід з якої можна знайти через перезапуск усеосяжної судової реформи в Україні.

Це зазначила заступник голови генерального директорату Європейської комісії з політики сусідства та розширення, в. о. голови групи підтримки України в Європейській комісії Катаріна Матернова на форумі "Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса" у вівторок.

"Те, що ми бачимо нині, - це конституційна дилема, в якій перебуває країна. Ми маємо ситуацію, в якій найвищий суд, по суті, усунув одного з ключових учасників антикорупційної архітектури, яку було створено за допомогою великої співпраці української влади та міжнародних партнерів, акторів громадянського суспільства", - сказала Матернова.

За її словами, простого і прямого виходу з цієї дилеми не існує, проте з неї можна знайти вихід через перезапуск усеосяжної судової реформи в Україні.

"Я думаю, що за допомогою серії кроків, як вирішити її - тому що немає чарівного засобу, - можна знайти вихід через перезапуск усеосяжної судової реформи, яка вирішила б різні елементи цього. Я точно можу говорити від імені ЄС, але також низки наших міжнародних партнерів, що міжнародна спільнота готова допомогти Україні знайти вихід з цієї дійсно важливої дилеми", - наголосила керівник групи підтримки України в Єврокомісії.

Вона зазначила, що за півтора року двох урядів президента Зеленського були значні досягнення, як-от ухвалення банківського закону, закону про рекриміналізацію незаконного збагачення, створення Вищого антикорупційного суду, проведення земельної реформи, анбандлінг "Нафтогазу". "Це дійсно важливі кроки. Але не думаю, що ми були б хорошими друзями України, якби ми також не вказали на деякі коливання на шляху реформ, включно з нещодавніми дуже систематичними атаками на деякі з цих реформ", - зазначила Матернова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кількість постраждалих від атаки ворожих дронів у Путивлі зросла до 11 - ОВА

Двоє цивільних поранені внаслідок чергової атаки ворога по Сумській області - ОВА

Глава МЗС Франції очікує якнайшвидшого ухвалення 18-го пакету санкцій ЄС проти РФ

Франція прагне наростити підготовку українських пілотів для винищувачів "Mirage" - міністр закордонних справ

Попередньо четверо постраждалих внаслідок атаки російських дронів в Сумській області – ОВА

Сибіга про візит Келлога: говорили про зброю, очікуємо на комунікацію між Зеленським і Трампом для подальшого втілення досягнутих домовленостей

Нові справи проти бізнесу погоджуватимуть лише керівники регіональних прокуратур – прем’єрка про законодавчі зміни

Глава МЗС Франції: Готовність США постачати зброю України – сигнал, Трамп остаточно обрав сторону

Путін боїться лише Трампа - глава МЗС України

Сибіга про переговори у Стамбулі: дуже важливо, щоб ці зустрічі були предметні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА