19:18 17.11.2020

Апеляційна палата ВАКС залишила в силі рішення про обґрунтованість закриття справи "Роттердам+", ЦПК заявляє, що справа залишається відкритою

2 хв читати
Апеляційна палата ВАКС залишила в силі рішення про обґрунтованість закриття справи "Роттердам+", ЦПК заявляє, що справа залишається відкритою

Колегія суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду підтвердила рішення першої інстанції про обґрунтованість закриття справи "Роттердам+", повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у ВАКС, проте Центр протидії корупції заявляє, що, згідно з іншим вердиктом ВАКС, справа залишається відкритою.

"Апеляційна палата ВАКС залишила в силі рішення про обґрунтованість закриття справи "Роттердам+", - повідомили в суді у вівторок.

У свою чергу громадська організація "Центр протидії корупції" (ЦПК), що виступала позивачем у цій справі, повідомляє, що екс-нардеп і колишній заступник генпрокурора Віктор Чумак відмовився від апеляційної скарги на рішення судді ВАКС Катерини Широкої про відмову у відновленні справи "Роттердам+", адже справу вже відновила інша суддя ВАКС Оксана Олійник.

У ЦПК нагадали, що наприкінці вересня суддя ВАКС Широка відмовилася поновлювати справу "Роттердам+" за скаргою Чумака, за заявою якого свого часу відкрили кримінальне провадження. Тоді Чумак оскаржив це рішення в Апеляційній палаті ВАКС.

Згодом інша суддя Оксана Олійник, за скаргою Нікопольського заводу феросплавів, який є потерпілим у справі, все-таки скасувала постанову прокурора САП Віталія Пономаренка про закриття справи, тобто відновила її. "Її рішення остаточне й оскарженню не підлягає", - зазначають у ЦПК.

"Тому Чумак вирішив відкликати апеляційну скаргу на рішення судді Широкої, адже справа "Роттердам+" уже є відновленою. Суд задовольнив відмову Чумака від апеляційної скарги", - йдеться в повідомленні.

НАБУ 24 березня 2017 року відкрило кримінальне провадження, в рамках якого розслідує дії членів НКРЕКП, зокрема екс-глави НКРЕКП Дмитра Вовка, котрі затвердили формулу "Роттердам+". З 1 липня 2019 року було запроваджено нову модель ринку електроенергії, у зв'язку з чим колишні принципи формування цін, зокрема формула "Роттердам+", припинили дію, проте розслідування НАБУ тривало, а справа слухалася в судах.

Екс-глава НКРЕКП Дмитро Вовк, який перебуває в розшуку за обвинуваченнями НАБУ за формулу "Роттердам+", вважає, що уряд своєю постановою від 24 січня цього року про формулу ціноутворення на газ для "Нафтогазу України" фактично підтвердив справедливість "Роттердам+".

У САП 28 серпня заявили, що "справу "Роттердам+" закрито в частині, що стосується підозрюваних, проте саме досудове розслідування триває. В антикорупційному органі зазначили, що наразі, у зв'язку з тривалістю попереднього розслідування, фактичним обмеженням термінів досудового розслідування, визначеним п. 3 ч. 4 ст. 219 КПК України, і відсутністю інших процесуальних джерел доказів, вичерпано можливості отримати достатні докази для доведення винуватості підозрюваних та інших осіб у суді.

Рішення САП закрити кримінальне провадження у справі, відомій як "Роттердам+", підтвердило законність застосування принципу імпортного паритету та безпідставність раніше висунутих підозр, заявив енергохолдинг "ДТЕК".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА