07:07 18.11.2020

Зеленський під час розмови з Георгієвою наголосив, що Україною виконані всі структурні маяки для перегляду програми з МВФ

2 хв читати
Зеленський під час розмови з Георгієвою наголосив, що Україною виконані всі структурні маяки для перегляду програми з МВФ

Президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою наголосив, що Україна виконає всі структурні маяки, необхідні для перегляду програми з МВФ.

"Я вдячний вам і команді Фонду за прийняття рішення про збільшення першого траншу в рамках програми stand-by до $ 2,1 млрд, що дозволило нам нормально пройти цей період і профінансувати витрати на медицину, соціальні програми та фінансові зобов'язання", - зазначив Зеленський в розмові з Георгієвою, повідомляє прес-служба глави держави.

Він зазначив, що Україна не зупинялась у виконанні взятих на себе зобов'язань в рамках програми stand-by. Серед іншого, була затверджена реформа митниці і податкової служби, Міністерство фінансів і Національний банк активно працюють над зменшенням частки непрацюючих кредитів в банківській системі.

"На сьогодні всі структурні маяки, передбачені для перегляду програми МВФ, виконані", - констатував президент.

Зеленський зазначив, що послідовно підтримує незалежність Національного банку. Сторони обговорили важливість прийняття збалансованого бюджету України на 2021 рік, а також ризики недавнього рішення Конституційного Суду про скасування частини положень антикорупційного законодавства.

"Для мене продовження реформи антикорупційних органів є одним із пріоритетів. Ми прийняли низку термінових кроків і рішень, зокрема скликали засідання РНБО, уряд вніс розпорядження щодо забезпечення функціонування реєстру е-декларацій, а я запропонував парламенту проект закону про перезавантаження всього складу Конституційного суду. Сьогодні немає жодних загроз для діяльності НАБУ. Наші команди обговорили повне повернення е-декларування та відзначили план дій і підготовку відповідних законопроектів ", - сказав він.

Глава держави зазначив, що сьогодні як ніколи в Україні сконцентрована загальна позиція всіх антикорупційних органів, громадських організацій, дипломатичного корпусу, міжнародних партнерів для врегулювання ситуації і повного відновлення антикорупційної інфраструктури.

Також Зеленський повідомив, що Україна перезапустила роботу Комісії з питань правової реформи за участю міжнародних експертів для розробки комплексних законопроектів щодо судової реформи.

Президент наголосив, що в зв'язку з боротьбою з епідемією коронавірусу і економічними викликами, пов'язаними з COVID-19, перший перегляд програми МВФ і початок роботи місії фонду стане важливим сигналом для внутрішнього і зовнішнього ринку.

"Наші команди мають міцну довіру і тісно працюють, щоб якомога швидше завершити переговори і прийняти місію МВФ", - сказав він.

Директор-розпорядник МВФ Георгієва зазначила, що робота прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з командою фонду дозволила закріпити відносини сторін на високому рівні і досягти гарного прогресу. Вона також зазначила швидку реакцію і заходи, прийняті українською владою після рішення КСУ, і додала, що фонд цінує співпрацю глави НБУ Кирила Шевченка з командою МВФ.

 

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА