12:38 20.11.2020

Заочний арешт Януковича було скасовано через недоведеність факту оголошення його в міжнародний розшук - Апеляційний суд

2 хв читати
Заочний арешт Януковича було скасовано через недоведеність факту оголошення його в міжнародний розшук - Апеляційний суд

Київський апеляційний суд пояснює підстави скасування рішення Печерського райсуду про заочний арешт екс-президента Віктора Януковича недоведеністю факту оголошення його в міжнародний розшук.

"Суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що ухвала слідчого судді Печерського районного суду Києва є незаконною... Скасовуючи ухвалу... Київський апеляційний суд виходив з того, що прокурором не доведено факт оголошення підозрюваного Януковича в міжнародний розшук, як того вимагають положення ч. 6 ст. 193 КПК України", - йдеться в повідомленні прес-служби Київського апеляційного суду, розміщеному в п'ятницю на сайті.

За інформацією суду, спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді стосовно підозрюваного, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у міждержавний або міжнародний розшук.

У повідомленні зазначено, що слідчий суддя може розглянути клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та застосувати його за відсутності підозрюваного лише за наявності доказів оголошення цього підозрюваного в міжнародний розшук.

У суді зазначають, що Державне бюро розслідувань лише посилалося на наявність постанови про оголошення Януковича в розшук.

"Проте... слідчий не долучив витягу з відомостями про те, що Янукович оголошений у міжнародний розшук на підставі цієї постанови", - йдеться в повідомленні.

Крім того, як пояснюють у суді, до клопотання було долучено матеріали з секретаріату Інтерполу про те, що оголошення в міжнародний розшук українських колишніх високопоставлених осіб має переважно політичний характер.

В Апеляційному суді наголошують, що цьому рішенню Інтерполу оцінки не давали, а лише враховували обставини, що згідно з даними Інтерполу Янукович у міжнародному розшуку не перебуває.

У повідомленні суду також зазначено, що за результатами розгляду апеляції колегія суддів Апеляційного суду "дійшла висновку про обґрунтованість підозри у вчиненні Януковичем кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають підстави вважати, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА