13:11 20.11.2020

ЄСПЛ ухвалив рішення на користь України в позові про виплату пенсій в ОРДЛО

2 хв читати
ЄСПЛ ухвалив рішення на користь України в позові про виплату пенсій в ОРДЛО

Європейський суд з прав людини прийняв рішення на користь України у справі за позовом групи пенсіонерів з Луганська, які наприкінці 2014 року подали позов проти Кабінету Міністрів України, заявивши, що з 2014 року держава припинила виплату їм пенсій без будь-яких законних підстав, повідомив заступник міністра юстиції - уповноважений з питань ЄСПЛ у Мін'юсті України Іван Ліщина.

"Суд приймає аргумент уряду про те, що держава не могла бути обґрунтовано зобов’язана виконати рішення шляхом дій, які не були чітко зазначені судом при прийнятті рішення, і що заявники могли та мали… звернутись із окремими позовами проти відповідних відповідачів для обстоювання своїх прав. Більше того, з обставин справи не випливає, та заявники не стверджують, що подання таких позовів становило б додатковий тягар для них..." - процитував уривок рішення ЄСПЛ Ліщина у Facebook у четвер.

Він наголосив, що ЄСПЛ визнав скаргу неприйнятною як явно необґрунтовану.

"Він посилався, зокрема, на рішення судів у другій справі ініційованій заявниками, якими їм було відмовлено у скарзі про незаконну бездіяльність під час виконання рішень і зазначив, що заявники не звернулись із позовами про поновлення платежів до відповідних судів", - пояснив Ліщина.

Заступник міністра юстиції зазначив, що заявниками була група пенсіонерів, яка проживала в ОРДЛО і звернулася до адміністративних судів, оскаржуючи постанову КМУ №595, в якій було затверджено "Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню…", п. 2 якого зупиняв видатки з державного бюджету на соціальні виплати на тимчасово неконтрольованій території до її повернення під контроль органів державної влади. Заявники вимагали визнання цього положення незаконним та поновлення їм пенсійних платежів.

"Адміністративні суди трьох інстанції частково задовольнили цей позов, визнавши п. 2 порядку нечинним на тій підставі, що КМУ вийшов за межі своїх повноважень, приймаючи його. У вимогах про поновлення платежів суди відмовили, бо заявники звернулися до неналежних відповідачів. Резолютивну частину судового рішення було опубліковано в Офіційному віснику", - йдеться в повідомленні Ліщини.

За його словами, заявники зверталися до багатьох органів з вимогою про поновлення пенсійних платежів на підставі судових рішень, але їм було відмовлено. Вони звернулися до адміністративних судів із позовом про незаконну бездіяльність виконавчих органів, але в цьому позові було відмовлено.

Заявники скаржилися на порушення ст. 6 Конвенції (право на справедливий суд) та ст. 1 Першого протоколу (право власності) у зв’язку з невиконанням судового рішення на їхню користь.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Посол Корнійчук: Угода про ЗВТ між Україною та Ізраїлем буде розширена на сферу послуг

Байден у розмові з Путіним порушив питання суверенітету України

Зеленський вітає ухвалення парламентом закону про всеукраїнський референдум

Кулеба привітав Блінкена з призначенням главою Держдепу США

В Україні вже створено понад 500 груп з працівників ДСНС і поліції для відпрацювання будинків для людей похилого віку і інших подібних установ

Двоє поліцейських постануть перед судом за вимагання 250 тис. грн неіснуючого боргу

Глава МЗС Грузії захворів коронавірусом, лікується вдома

Поліцейські затримали чоловіка, який повідомив про замінування Центрального залізничного вокзалу в Києві, йому загрожує до 6 років в'язниці

Сенат затвердив призначення Тоні Блінкена держсекретарем США

У Великій Британії від наслідків зараження COVID-19 померли понад 100 тис. осіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА