12:30 23.11.2020

Три чверті опитаних українців підтримують штрафи за порушення маскового режиму, лише третина вірить у ефективність карантину вихідного дня - соцопитування

2 хв читати
Три чверті опитаних українців підтримують штрафи за порушення маскового режиму, лише третина вірить у ефективність карантину вихідного дня - соцопитування

 48% опитаних українців вважають оптимальними заходи, введені владою із боротьби з коронавірусом, 24% вважають їх занадто м'якими, 11% - занадто суворими, свідчать результати дослідження Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 15-17 листопада.

75% опитаних підтримують введення штрафів за перебування у громадських місцях і транспорті без масок, 24% - проти цього. Найчастіше штрафи підтримують жінки та люди похилого віку, найвища підтримка в Києві, найменша - на Півдні.

83% опитаних заявили, що часто надягають захисну маску, 14% - іноді або рідко, 3% - майже ніколи. 70% часто дезінфікують руки, 23% - іноді або рідко, 6% - майже ніколи. Лише 14% часто використовують захисні рукавиці, 33% - іноді або рідко, 53% - майже ніколи. Порівняно з березнем, часте користування масками значно зросло (з 58 до 83%), а захисними рукавицями - суттєво знизилося (з 38 до 14%).

85% знають про те, що уряд ввів карантин вихідного дня, 15% - щось чули або взагалі чують вперше про це.

Ставлення до введення карантину вихідного дня полярне: половина опитаних підтримують, стільки ж проти. Водночас лише 35% очікують, що у результаті реалізації проекту поширення коронавірусу зменшиться, проте 62% - не згодні з цим.

61% опитаних вважають недоцільним введення суворого карантину (локдауну), 36% підтримують. При цьому його ефективність оцінюють значно вище, ніж карантину вихідного дня: 55% вважають, що поширення коронавірусу у результаті локдауну зменшиться, 42% - мають протилежну думку.

Майже 70% опитаних дуже хвилюються через те, що хтось із їхніх близьких захворіє на коронавірус. Водночас про своє власне здоров'я хвилюються майже вдвічі менше опитаних. Із березня дещо зросла кількість тих, хто дуже хвилюється через можливе захворювання. Більше таких серед жителів сіл, людей старшого віку та жінок.

Під час дослідження методом CATI (телефонне інтерв'ю з використанням комп'ютера) було опитано 3000 респондентів віком від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 - не більше ніж 1,8%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Окупанти вдарили по Харкову, пошкоджено нежитлову цивільну інфраструктуру

Серед постраждалих у ДТП за участю голови Броварської РДА: 32-річна мати з донькою 2,5 років

РФ атакує Україну ракетами, зокрема "Кинджалами", підвищений рівень загрози ударів у кількох областях

НБУ перерахував до держбюджету 38,64 млрд грн прибутку за 2023 р.

Бельгія прискорює постачання F-16, можливо, перші винищувачі передадуть Україні до кінця 2024 року

Іспанія надасть Україні ракети для Patriot, снаряди, готує до передачі танки Leopard

Міноборони Данії: Підготовка українських пілотів просувається, мета – передати Україні перші літаки F-16 влітку

Канада виділить ще 13 мільйонів канадських доларів на чеську ініціативу щодо закупівлі снарядів для України

Посольство України в Словаччині передасть ДСНС чотири підводні дрони для гуманітарного розмінування

Глава Пентагону про Patriot для України: Ми продовжуємо працювати над цим питанням дуже серйозно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА