07:00 25.11.2020

Макрон визначив етапи полегшення пандемічних обмежень, починаючи з суботи

3 хв читати
Макрон визначив етапи полегшення пандемічних обмежень, починаючи з суботи

Пік другої хвилі пандемії COVID-19 у Франції пройдено, і показники, що поліпшуються, дозволяють здійснити поетапно деякі полегшення режиму обмежень, заявив президент Емманюель Макрон.

"Новий етап розпочнеться вранці в суботу, 28 листопада", - повідомив Макрон у телевізійному зверненні до населення у вівторок ввечері.

Торговельний сектор відновить роботу до 21:00 при дотриманні суворих санітарних правил.

Переміщення людей вирішуються в радіусі 20 км протягом трьох годин. Відновляться позашкільні заняття на відкритому повітрі. Знову вирішуються релігійні церемонії, але при суворому обмеженні 30 учасниками.

Також президент попередив, що багато обмежень зберігаються, як і раніше віддається перевага дистанційній роботі, не допускаються приватні зібрання або сімейні свята, а також переміщення, в яких немає необхідності.

Наступний етап розпочнеться 15 грудня, якщо щоденна цифра заражень коронавірусом знизиться до 5 тис. Відкриються кінозали, театри, музеї при дотриманні суворого санітарного протоколу.

При цьому з 15 грудня в усій Франції діятиме комендантська година з 21:00 до 7:00. "Ми зможемо вільно переміщатися ввечері з 24 до 31 грудня", - уточнив президент.

Ресторани та спортивні зали зможуть відкритися 20 січня, якщо будуть досягнуті відповідні санітарні показники. Очні заняття в ліцеях відновляться, а 15 днів по тому це стане можливим і в університетах.

"Не йдеться про різдвяні канікули, як це було зазвичай", - попередив Макрон, ще раз закликавши скоротити до мінімуму необов'язкові переміщення.

На його думку, неможливо буде відкрити гірськолижні станції до новорічних свят через високий ризик заражень коронавірусом. Він пообіцяв найближчим часом прийняти відповідні рішення з цього питання.

"Ймовірно, ми почнемо з кінця грудня - початку січня, за умови схвалення медичною адміністрацією, вакцинувати вразливих людей, тобто найбільш літніх", - продовжив президент.

"І хочу також бути ясно зрозумілим: я не зроблю вакцинацію обов'язковою", - запевнив він.

Макрон вважає необхідним застосовувати  заходи, шо зобов'язують дотримання правил ізоляції тими, хто заразився вірусом.

"Ми повинні діяти більш примусово щодо тих, у кого вірус", - сказав він, закликавши уряд і парламент передбачити правила ізоляції для тих, у кого позитивні тести на коронавірус.

Кожні два тижні буде проводитись аналіз санітарної ситуації і розглядатись питання про можливе подальше пом'якшення або, навпаки, посилення режиму обмежень. "Оскільки ми повинні зробити все, щоб уникнути третьої хвилі, все зробити, щоб уникнути третьої загальної ізоляції", - заявив президент.

Макрон пообіцяв фінансову допомогу держави підприємствам, які залишаться "адміністративно закритими" в наступні тижні. Наприклад, ресторани зможуть отримати 20% від річного обороту.

Передбачено підтримку найбільш постраждалої частини активного населення, що позбулася роботи.

Президент оголосив, що соціальна допомога буде надана 4 млн сімей і 1,3 млн молодих людей "у кінці тижня".

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА