11:12 25.11.2020

Понад 270 квартир для переселенців придбано за три роки, у 2020-2021 роках мають намір купити ще 410 об'єктів житла - Мінреінтеграції

2 хв читати
Понад 270 квартир для переселенців придбано за три роки, у 2020-2021 роках мають намір купити ще 410 об'єктів житла - Мінреінтеграції

Понад 270 квартир для проживання майже 800 внутрішньо переміщених осіб (ВПО) придбано з 2017-го до 2019 року, за результатами 2020 року планується купити 85 квартир, а на 2021 заплановано закупівлю ще 325 об'єктів житла, повідомила заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Голованчук.

"Уже чотири роки поспіль Мінреінтеграції реалізує програму забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Із 2017-го до 2019 року придбано понад 270 квартир для проживання майже 800 ВПО. За результатами 2020 року планується купити 85 квартир у співфінансуванні з місцевою владою. Сумарно це покриває потребу в житлі для 260 переміщених осіб", - розповіла Голованчук в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами заступника міністра, на наступний рік у проекті державного бюджету на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб передбачено 125 млн грн, що дасть змогу забезпечити закупівлю приблизно 325 об'єктів житла.

"Але ми наразі вивчаємо для себе можливість у рамках цієї субвенції, проспівфінансувати об'єкти нерухомості, які будують для внутрішньо переміщених осіб. Звісно, для цього необхідно зробити суттєві зміни до нормативної бази, що, відповідно, може зайняти деякий час. Однак, можливо, з наступного року ми змінимо формат із закупівлі побудованого житла на фінансування будівництва. Мені здається такий підхід також доцільний із точки зору ефективності використання бюджетних коштів щодо забезпечення житлових прав ВПО", - додала вона.

Водночас Голованчук зазначила, що якщо говорити про підхід держави, у який спосіб вирішувати житлове питання переселенців, то треба виходити з реальних можливостей.

"Тут треба сказати відверто, якщо в якийсь момент нам нададуть багатомільярдне фінансування на забезпечення житлом, то виникне питання, скільки у нас інших соціальних верств населення потребують житла... Не забувайте, що черги на житло не обмежуються ВПО. Чорнобильці, члени багатодітних сімей, наприклад, у чергах стоять уже десятки років, на жаль", - зазначила заступник міністра.

Серед іншого, Голованчук додала, що не всі зареєстровані внутрішньо переміщені особи мали своє житло і на окупованій території: "Тобто у них було де жити, але вони не були власниками квартир або будинків на окупованій території".

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що, за оцінками міжнародних організацій, забезпечення житлом потребують майже 70% внутрішньо переміщених осіб в Україні.


Повний текст інтерв'ю із заступником міністра реінтеграції Голованчук буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА