15:52 26.11.2020

Вища рада правосуддя неефективно використовує законодавчі інструменти захисту незалежності судів - думка

1 хв читати
Вища рада правосуддя неефективно використовує законодавчі інструменти захисту незалежності судів - думка

Вища рада правосуддя (ВРП) неефективно використовує наявні законодавчі інструменти для відстоювання незалежності судів, вважає президент Асоціації правників України Денис Бугай.

"Зміни, проведені в законодавстві декілька років тому, дали в руки ВРП досить серйозні інструменти для відстоювання незалежності судів. Чи використовуються ці інструменти ефективно? Напевно, ні. Роботу зі щорічної звітності ВРП про незалежність судів необхідно посилити. По-перше, звіти мають подаватися в більш простий і зручний спосіб, а головне - це комунікація звітів, фактів, які там встановлено, серед юридичної спільноти і суспільства в широкому розумінні. У нас є три або чотири звіти, але немає жодного результату. ВРП має проявляти свою інституційну силу - змушувати органи державної влади поважати і дотримуватися принципу незалежності", - сказав він під час щорічного Судового форуму в четвер.

Юрист додав, що "дисциплінарна функція ВРП має закладати професіоналізм і добропорядність суддів, а з іншого боку - бути гарантом незалежності".

"Що я маю на увазі: суддя, який виніс законодавчо обґрунтоване рішення, має бути спокійним і не хвилюватися, що його дії будуть предметом розгляду ВРП", - пояснив Бугай.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА