20:05 27.11.2020

У парламенті зареєстровано законопроект про зміни до закону про НАБУ

1 хв читати
У парламенті зареєстровано законопроект про зміни до закону про НАБУ

Законопроект про внесення змін до закону "Про Національне антикорупційне бюро України" зареєстровано у Верховній Раді в п'ятницю.

Як повідомляється на сайті парламенту, ініціаторами відповідного законопроекту №4437 є прем'єр-міністр України Денис Шмигаль і група народних депутатів.

Проектом закону пропонується внести зміни до ст. 1 і 6 закону про "Національне антикорупційне бюро України", якими визначити, що НАБУ утворюється і здійснює свою діяльність відповідно до вимог закону. Тоді як згідно з чинною редакцією закону, утворення НАБУ належить до повноважень президента.

У законопроекті також пропонується встановити повноваження Верховної Ради ухвалювати рішення про звільнення директора НАБУ з посади за наявності підстав, визначених профільним законом.

Водночас запропонованими змінами передбачено, що особа, призначена на посаду директора НАБУ, продовжує виконувати свої повноваження до моменту призначення нового керівника в порядку, визначеному законом "Про Національне антикорупційне бюро України", але не пізніше закінчення терміну повноважень.

Ініціатори законопроекту прогнозують, що його ухвалення дасть змогу виконати рішення Конституційного Суду України, усунувши невідповідність положень закону "Про Національне антикорупційне бюро України" вимогам Конституції України, а також забезпечити сталість і безперервність діяльності НАБУ та зберегти гарантії його незалежності.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА