Інтерфакс-Україна
22:16 27.11.2020

Кримінальна відповідальність за недостовірне декларування повинна бути суворою

2 хв читати
Кримінальна відповідальність за недостовірне декларування повинна бути суворою

Кримінальна відповідальність за недостовірне декларування повинна бути суворою, заявив президент України Володимир Зеленський під час засідання Національної ради з питань антикорупційної політики, повідомляє прес-служба Офісу президента України.

На початку засідання президент нагадав про рішення КСУ, яке призвело до конституційної кризи.

"Ця криза вже призвела до дуже серйозних наслідків. Нам коштувало значних зусиль, аби після цього рішення остаточно не втратити підтримку наших міжнародних партнерів, зокрема МВФ, Світового банку та інших інвесторів. Ті, хто брехав у деклараціях за 2017, 2018, 2019 роки, вже не будуть покарані. Робота із запобігання корупції на сьогодні залишається на паузі", - сказав Зеленський.

Глава української держави закликав Верховну Раду якнайшвидше ухвалити законопроект про відновлення кримінальної відповідальності за ухилення від подання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей.

"Кримінальна відповідальність за ухилення від подання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей має бути достатньо суворою та передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі. Корупціонери повинні понести відповідальність згідно із законом", - наголосив він.

Наступним кроком у подоланні конституційної кризи, за словами Зеленського, має стати відновлення норм Закону "Про запобігання корупції". Цей документ повинен забезпечити повне відновлення перевірок декларацій, зокрема декларацій суддів, а відповідні повноваження повинні залишитися за Національним агентством з попередження корупції (НАЗК).

"Обов’язково, щоб ці відмінності нікому не надавали можливості для зловживання чи затягування притягнення до відповідальності", - підсумував Зеленський.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нову систему сплати туристичного збору для паломників запустили в Умані

Логістичний центр "Епіцентр" на Київщині постраждав внаслідок удару дронів

Єврокомісія: ми не оголошували дату представлення 19-го пакету санкцій для РФ, тому немає відтермінування

В ЦПД назвали проведені окупантами вибори у Севастополі незаконними

У Києві відбувся благодійний забіг Spartan на підтримку ГУР

Перебування в кадровому резерві вчителів на прифронтових територіях передбачає виплату не менше 2/3 окладу

Окупанти вдарили дроном по навчальному закладу в центрі Харкова, постраждали 3 людей, пожежу локалізовано

ЄС проводить консультації щодо певних положень 19-го пакету санкцій – радник президента

Міноборони вперше на запит військових закупило квадроцикли, вони надійдуть до війська до кінця року

Дощі пройдуть Україною у найближчі два дні, стає прохолодніше

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА