14:30 30.11.2020

Середньомісячна зарплата лікаря у спеціалізованій медичній допомозі у квітні-вересні становила 9 тис. грн, керівника медзакладу - 23,5 тис. грн - НСЗУ

2 хв читати
Середньомісячна зарплата лікаря у спеціалізованій медичній допомозі у квітні-вересні становила 9 тис. грн, керівника медзакладу - 23,5 тис. грн - НСЗУ

За квітень-вересень середньомісячні витрати на оплату праці до вирахування податків у медзакладах, які надають спеціалізовану медичну допомогу, становили для керівників установ - 23,5 тис. грн, для лікарів - майже 9 тис. грн, для середнього медперсоналу - 7,5 тис. грн, для молодшого медперсоналу 6,1 тис. грн, повідомила Національна служба здоров'я України (НСЗУ).

За даними НСЗУ, при цьому найвищі середньомісячні витрати на оплату праці лікарів спеціалізованої медичної допомоги зафіксовано в Луганській області - 10,8 тис. грн та Києві - 10,4 тис. грн. Найнижчі в Одеській області - 7,3 тис., Рівненській - 7,5 тис. грн і Хмельницькій - 7,8 тис. грн.

Водночас у НСЗУ зазначають, що "є випадки, коли витрати на оплату праці лікаря в одній з лікарень прифронтової зони становлять у середньому 73 тис. грн".

"Адміністрація підняла зарплати, щоб утримати фахівців", - наголошує НСЗУ.

НСЗУ також зазначає, що в деяких клініках рівень зарплат значно перевищує середній у галузі. Так, у Хмельницькій інфекційній лікарні середні витрати на оплату праці лікаря становлять 40,5 тис. грн, в Одеському обласному клінічному медичному центрі - 24,8 тис. грн, у Полтавській обласній інфекційній клінічній лікарні - 24,6 тис. грн.

НСЗУ нагадує, що в медзакладах первинної ланки, які уклали договори з НСЗУ ще в липні 2018 року, за січень-вересень 2020 року зарплата становила для керівників - 24,9 тис. грн, для лікарів - 15 тис. грн, середнього медперсоналу - 8,4 тис. грн, молодшого медперсоналу - 4,6 тис. грн.

При цьому в центрі первинної медичної допомоги Бобринецького району Кіровоградської області середні витрати на оплату праці лікаря становлять 60,1 тис. грн, у Костянтинівському районному центрі первинної допомоги в Донецькій області - 55,3 тис. грн.

Крім того, НСЗУ повідомляє, що середня зарплата медиків екстреної медичної допомоги за квітень-вересень 2020 року становила для їхніх керівників - 28,8 тис. грн, для лікарів - 18 тис. грн, для середнього медперсоналу - 14,9 тис. грн, для молодшого медперсоналу - 7,8 тис. грн.

Як повідомлялося, міністр охорони здоров'я Максим Степанов у понеділок заявив, що Кабінет Міністрів не передбачив підвищення зарплати медикам у проекті держбюджету на 2021 рік, поданому на розгляд Верховної Ради МОЗ.

Бюджетний запит, поданий МОЗ на 2021 рік передбачає, що зарплата лікаря наступного року має становити 23 тис. грн, середнього медперсоналу - 17 тис. грн, молодшого медперсоналу - 12 тис. грн.

Джерело: https://nszu.gov.ua/novini/transformaciya-finansuvannya-ohoroni-zdorovya-yaku-zarplatu-403

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ситника призначено заступником директора з безпеки Агентства оборонних закупівель при Міноборони

Зеленський призначив посла в Нідерландах за сумісництвом постпредом України при ОЗХО

Зеленський затвердив склад української делегації щодо вступних переговорів з ЄС, її очолила Стефанишина

Зварича звільнено з посади посла Польщі та призначено послом України в Чехії

Заступник держсекретаря США заявив про діалог з Києвом щодо виробництва необхідного озброєння в Україні

У Держдепартаменті США прокоментували візит Путіна до Кім Чен Ина

Заступник держсекретаря США: Ми хочемо переконатися, що РФ не зможе використовувати свою територію як притулок

Україна є і буде частиною єдиної Європи завжди - Зеленський про затвердження переговорної рамки про вступ в ЄС

Рада директорів МВФ завершить 4-й перегляд програми EFF для України наступного тижня - представник Фонду

Шмигаль обговорив з в. о. заступника держсекретаря США Бассом відновлення енергетики, постачання зброї та пряму бюджетну підтримку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА