19:34 30.11.2020

ВРП закликала суддів ВАКС "не перекручувати інформацію і не створювати видимість упередженого ставлення до них"

2 хв читати
ВРП закликала суддів ВАКС "не перекручувати інформацію і не створювати видимість упередженого ставлення до них"

У Вищій раді правосуддя (ВРП) прокоментували заяву Вищого антикорупційного суду (ВАКС) про втручання одного з членів ради в роботу суддів, зазначивши, що рішення ради стосовно всіх без винятку суддів ґрунтуються виключно на законі.

"На розгляді Ради поряд із сотнями інших скарг перебуває дисциплінарна скарга Національної асоціації адвокатів України на дії суддів Вищого антикорупційного суду. Розгляд скарг є конституційною функцією ВРП. У Щорічній доповіді "Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні" ВРП наголошувала, що будь-яка скарга на дії суддів не може розцінюватись як втручання або тиск на суддю, оскільки таке звернення є невід’ємним конституційним правом. Чинним законодавством не передбачено жодних обмежень права будь-якої особи на звернення до ВРП зі скаргою стосовно дисциплінарного проступку судді, зокрема і обмежень щодо звернення учасника судового провадження з дисциплінарною скаргою до закінчення судового розгляду справи", - зазначається в заяві, оприлюдненій прес-службою ВРП.

У раді зазначили, що згідно з чинним законодавством член ВРП, котрий перевіряє скаргу, має право витребувати матеріали судової справи щодо завершеної процесуальної дії.

"Член ВРП з огляду на те, що на запит щодо завершеної процесуальної дії пояснення не були надані, просив надіслати завірені копії ухвал суду. Наявність ухвал свідчить про завершення певних процесуальних дій. Ознайомитись з цими ухвалами у члена ВРП можливості не було через те, що вони не були внесені до Єдиного державного реєстру судових рішень", - пояснили в ВРП.

У раді зазначили, що на поточний момент жодне рішення з зазначеної скарги не приймалося. Триває перевірка. Уточнюється також, що член ВРП, який зажадав копію постанови, не приймає участі в ухваленні рішення за скаргою.

"Будь-які питання конфлікту інтересів вирішуються в порядку закону України "Про Вищу раду правосуддя" при розгляді справи Дисциплінарною палатою. Щойно звернення суддів Вищого антикорупційного суду стосовно втручання в їх діяльність надійде до Вищої ради правосуддя, рада розгляне його в установленому законом порядку", - наголошується в повідомленні.

ВРП закликала суддів ВАКС "не перекручувати інформацію і не створювати видимість упередженого ставлення до них".

"Рішення ВРП за всіма без винятку суддями ґрунтуються виключно на законі", - наголосили в раді.

Як повідомлялося, колегія суддів ВАКС звернулася в ВРП і до генерального прокурора України з повідомленням про втручання в діяльність суддів. У суді заявили, що один із членів ВРП витребував копії матеріалів судової справи, розгляд якої не завершено, попереджаючи про притягнення судді до відповідальності в разі невиконання такої вимоги. У суді вважають, що вимога є порушенням ч. 3 ст. 48 закону "Про судоустрій і статус суддів" та є проявом втручання в діяльність суддів.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китайській владі вдається поступово знижувати рівень поширення коронавірусу в країні

Новий директор Центру з контролю і профілактики захворювань США очікує до півмільйона смертей, пов'язаних з COVID-19, до середині лютого

Посол України в Туреччині відвідав врятованих українських моряків з судна Arvin в лікарні турецького міста Бартин

В "Європейській солідарності" заявляють про перемогу їхнього кандидата на виборах мера Борисполя

В Одесі рятувальники ліквідували пожежу в триповерховому багатоквартирному будинку, загинула одна людина і двоє постраждали

Влада Бразилії дозволила застосовувати проти COVID-19 британську вакцину від AstraZeneca і китайську CoronaVac

В Одесі рятувальники локалізували пожежу в триповерховому багатоквартирному будинку, знайдений 1 загиблий

Виборчі дільниці в Київській області закрилися вчасно і без грубих порушень

Україна 16 січня надала аварійну допомогу енергосистемі Білорусі

Явка в другому турі виборів мера Борисполя до 20:00 склала 30,15%, Броварів 43,02% і Новгород-Сіверському 41,48 - ЦВК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА