16:15 01.12.2020

ЄС відзначає слабкий прогрес кримінального розслідування звинувачень у шахрайстві у ПриватБанку до його націоналізації

2 хв читати
ЄС відзначає слабкий прогрес кримінального розслідування звинувачень у шахрайстві у ПриватБанку до його націоналізації

 Європейський Союз відзначає слабкий прогрес кримінального розслідування звинувачень у масштабних шахрайських діях у ПриватБанку до націоналізації, що призвели до завдання банку щонайменше $5,5 млрд збитків, зазначається у щорічному звіті ЄС про реалізацію асоціації в Україні, оприлюдненому у вівторок.

"Судові справи, пов'язані з ПриватБанком (...) тривають в українських і зарубіжних судах, що може мати серйозні фінансові наслідки для держави. Тим часом, у кримінальному переслідуванні, направленому на залучення винних до відповідальності, не було великого прогресу", - йдеться у тексті звіту.

У звіті ЄС також відзначив ухвалене Верховним Судом рішення "на користь банку та української держави" про підтвердження законності процедури bail-in щодо коштів сім'ї Суркісів, проте наголосив, що низка судових слухань щодо позовів, що випливають із процедури bail-in, застосованої під час націоналізації, та інших проблем, пов'язаних із поточним правовим статусом банку, ще не завершені.

Як повідомлялося, Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу Нацбанку, Кабінету Міністрів і ПриватБанку, скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з ПриватБанком особами та визнання недійсними договорів обміну їхніх коштів у банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.

Наприкінці 2016 року під час націоналізації ПриватБанку грошові кошти, розміщені сім'єю Суркісів та їхніми компаніями на депозитних рахунках ПриватБанку і його філій, потрапили під процедуру bail-in, оскільки Суркісів було визнано пов'язаними з ПриватБанком особами.

Джерело: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_20_2259

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА