Інтерфакс-Україна
12:30 04.12.2020

Справу за позовом сім'ї Суркісів про вклади в ПриватБанку знято з розгляду у зв'язку з лікарняним судді Печерського райсуду Батрин

2 хв читати
Справу за позовом сім'ї Суркісів про вклади в ПриватБанку знято з розгляду у зв'язку з лікарняним судді Печерського райсуду Батрин

Печерський районний суд міста Києва зняв із розгляду справу за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень Національного банку України (НБУ) про визнання їх пов'язаними з ПриватБанком особами та визнання нечинними договорів обміну їхніх коштів у банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн, у зв'язку з перебуванням на лікарняному судді Печерського райсуду Олесі Батрин, повідомила прес-служба ПриватБанку в п'ятницю.

Як повідомлялося, Велика палата ВС 15 червня 2020 року частково задовольнила касаційну скаргу НБУ, Кабінету Міністрів і ПриватБанку, скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з ПриватБанком особами та визнання недійсними bail-in.

Під час засідання Велика палата ВС дійшла висновку, що позов у цій справі подано на захист майнових прав на вклад, і надала позивачам можливість заново розпочати розгляд цієї справи в судах цивільної юрисдикції..

Стало також відомо, що Ігор Суркіс володіє і на момент націоналізації контролює опосередковано 8,25% у медіахолдингу "1+1", водночас, згідно зі статтею 24 закону про відмивання доходів, значною участю є 10% і більше.

Уточнюється, що Суркіс володіє часткою в медіахолдингу через офшорну компанію Bolvik, у якій йому належать 33,3%, тоді як офшор володіє 25% акцій медіахолдингу. Ще одним акціонером Bolvik є дружина народного депутата Віктора Медведчука телеведуча Оксана Марченко. Є також третій власник, особа якого не розкривається.

Під час засідання також стало відомо, що не всі депозити Суркісів у ПриватБанку потрапили під процедуру bail-in. Ідеться про депозит Рахміля Суркіса (батько Суркісів) на 514 млн грн.

Крім того, НБУ і Кабмін у понеділок подали клопотання, яке підтримав ПриватБанк, про закриття справи на підставі положень банківського закону №590-IX.

Як повідомлялося, для Нацбанку, Кабміну та ПриватБанку було важливо відстояти законність процедури bail-in, оскільки в разі програшу шляхом сім'ї Суркісів, найімовірніше, могли піти інші учасники цієї процедури, загальна сума якої перевищує 29 млрд грн.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію Нацбанку й колишніх акціонерів ПриватБанку, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови та влив у її капітал понад 155 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

РФ поновила авіаудари по Україні після закінчення доби режиму дотримання тиші – Повітряні Сили ЗСУ

Дії України і надалі матимуть дзеркальний характер: на тишу – тишею, на удари –ударами - Зеленський

Чистий притік в Україну за тиждень перед Великоднем сягнув 82 тис. - дані Держприкордонслужби

Трамп сподівається, що Україна і РФ укладуть угоду цього тижня

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 252 військовослужбовці - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 86 ворожих атак - Генштаб

Зеленський: Україна пропонує відмовитися від будь-яких ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі на термін щонайменше 30 діб

Державний департамент США заявив, що вітатиме продовження режиму припинення вогню

Двоє лісників постраждали внаслідок підриву автомобіля лісгоспу у Харківській області

Бажання Трампа поговорити віч-на-віч з Сі Цзіньпіном зупинило процес пошуку компромісу у тарифній війні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА