19:22 05.12.2020

Громадянина Чехії засудили до 3 років позбавлення волі за участь у бойових діях на Донбасі з боку т.зв. "ДНР"

2 хв читати
Громадянина Чехії засудили до 3 років позбавлення волі за участь у бойових діях на Донбасі з боку т.зв. "ДНР"

Празький Верховний суд замінив вирок для громадянина Чехії Павела Кафки, який у 2015-2016 роках брав участь у бойових діях на Донбасі з боку Росії, з умовного на реальний, повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс.

"У липні ц.р. крайовий суд в м. Ческе Будєйовіце за "участь в організованому злочинному угрупованні" засудив його до трьох років умовного покарання з відстрочкою на п’ять років, після чого і прокурор, і сам підсудний подали апеляції. І ось 3 грудня справу розглянула апеляційна інстанція – празький Верховний суд. Результат – вирок змінено з умовного на реальний! І вирок – остаточний", - написав Перебийніс у соцмережі Facebook у суботу.

У своїх поясненнях в суді Кафка стверджував, що вступив в проросійську групу на Facebook, і, побачивши там відповідні заклики, зробив російську візу і поїхав на Донбас нібито "допомагати цивільним, бездомним і працювати в лікарні". Проте звинувачення довело, що він брав реальну участь в бойових діях проти Збройних сил України в складі незаконних військових формувань.

"Цей реальний термін ув’язнення проти чеського громадянина, що воював на Донбасі – важливий прецедент. Досі це були або умовні вироки (як проти Е.Ешту), або заочні (як у випадку з О.Грундом), або проти іноземців (громадянин Білорусі А.Фадєєв). Таких "героїв" у Чехії ще кілька десятків. Більшість із них продовжують переховуватися на Донбасі. Проте важливо, що чеські правоохоронці і суди поступово, але цілеспрямовано так чи інакше притягають їх до відповідальності. Переконаний, що рано чи пізно всі вони за свої злочини опиняться на лаві підсудних", - сказав посол.

 

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА