11:37 10.12.2020

Майже чверть українців вважає звернення до ЗМІ найбільш ефективним способом захисту прав людини в Україні - опитування

2 хв читати

23,3% опитаних українців вважають звернення до засобів масової інформації найбільш ефективним способом захисту прав людини в Україні, свідчить дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

Зокрема, на запитання, чи були ситуації, коли права респондентів чи їхніх близьких порушували, 8,8% відповіли, що їх порушують постійно, 20% - порушення іноді відбуваються, 19% - порушення відбуваються епізодично (1-2 рази), 35,9% - порушень не відбувалося, а 16,4% не змогли визначитися з відповіддю на запитання.

Водночас лише 19,3% опитаних заявили, що намагалися в разі порушення прав захищати їх, і в більшості випадків це виходило, 40,7% - намагалися захищати, але у більшості випадків спроби були марними, а 40% - не намагалися захищати свої права.

Що стосується захисту прав людини в Україні, то 23,3% вважають найбільш ефективним способом звернення до засобів масової інформації, 20,9% - звернення до суду, 19,6% - звернення до Європейського суду з прав людини, 16% - звернення до родичів і пошук потрібних знайомств, 15,4% - звернення до поліції, 14,3% - звернення до прокуратури, 13,1% - звернення до міжнародних організацій, 12,8% - звернення до адвокатів, 3,7% - вирішувати все власними силами, зокрема із застосуванням зброї, якщо необхідно, а 21,5% вважають, що взагалі немає способів захистити свої права.

Дослідження проведене з 6 до 19 жовтня 2020 року Центром прав людини ZMINA та Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва за підтримки проекту "Права людини для України", який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Опитування проводилося в усіх областях України, окрім непідконтрольних уряду України територій. Загалом опитано 2002 респондентів методом особистого інтерв'ю. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Спецдоповідач ООН закликав Раду безпеки ввести проти військових М'янми санкції і збройне ембарго

Заява Гризлова про "спробу провокації" українською стороною ескалації військового конфлікту на Донбасі - спроба залякати і змусити Україну сісти за стіл переговорів з ОРДЛО

У Кривому Розі 15-річна дівчинка створила "групу смерті" в Телеграмі і планувала накласти на себе руки, відкрито справу

Бійців Нацгвардії в США попросили ще два місяці охороняти Капітолій

Рада суддів України вирішила перенести місце проведення з'їзду

Кропивницький апеляційний суд скасував рішення про спецконфіскацію Одеського НПЗ

Суд порушив справу про банкрутство "Обозревателя" за невиплату 300 тис. грн компенсації бізнесмену Фуксу

Франція розраховує вакцинувати до середини квітня 10 млн осіб

Екс-глава правління банку "Кредит-Дніпро" Малинська відповідатиме за управління змінами Ощадбанку

Зеленський затвердив положення про Конгрес місцевих і регіональних влад

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА