11:56 10.12.2020

Понад чверть українців не підтримують амністію за злочини на Донбасі - опитування

2 хв читати

25,8% українців не підтримують жодних варіантів амністії за злочини на сході України, свідчить дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

Зокрема, 4,5% заявили, що підтримують амністію всіх учасників конфлікту за весь час, 18,6% - всіх учасників конфлікту за весь час, але тільки не за тяжкі злочини, 2,4% - українських військових або учасників збройного конфлікту, які здійснили будь-які злочини за час конфлікту, 8,4% - українських військових або учасників збройного конфлікту, але не за тяжкі злочини, 2,8% - всіх учасників збройних формувань за будь-які злочини за весь час конфлікту, 7,1% - всіх учасників збройних формувань, але не за тяжкі злочини, 25,8% - не підтримують жодних варіантів амністії, а 30,4% не змогли відповісти на запитання.

На запитання, як респонденти ставляться до застосування тортур до ворога під час збройного конфлікту, 38,6% відповіли, що не можна, оскільки цього не дозволяє закон, 35,7% - не можна, оскільки це суперечить принципам гуманності, 8,8% - можна, мета виправдовує засоби, якщо необхідно добути інформацію, 6,6% - можна, оскільки це адекватна відповідь на дії ворога, а 15,4% - не змогли відповісти.

Дослідження проведене з 6 до 19 жовтня 2020 року Центром прав людини ZMINA та Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва за підтримки проекту "Права людини для України", який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Опитування проводилося в усіх областях України, окрім непідконтрольних уряду України територій. Загалом опитано 2002 респондентів методом особистого інтерв'ю. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА