14:41 10.12.2020

Іслямов оскаржить вирок так званого Верховного суду Криму в ЄСПЛ

2 хв читати
Іслямов оскаржить вирок так званого Верховного суду Криму в ЄСПЛ

Бізнесмен Ленур Іслямов заявив, що оскаржить у Європейському суді з прав людини заочний вирок, ухвалений йому 10 грудня так званим Верховним судом Криму.

"Те, що робить (президент РФ Володимир - ІФ) Путін, він 19 років не протримається, ось ті 19 років, які вони мені дали сьогодні в окупаційному суді. А те, що ми робили і робимо з вами, ведемо інформаційну війну, ми підточуємо цей камінь. Блокада дала загальний великий імпульс, коли вся Україна об'єдналася і дала відсіч усім цим настроям – торгувати з Кримом і намагатися якось помиритися. А вирок коментувати сенсу жодного немає. Тому що все це буде потім подано до ЄСПЛ. Це один з елементів каменів на їхні голови в майбутньому. Це все має такий відкладений ефект", - сказав Іслямов у коментарі кримському проекту української служби "Радіо Свобода" "Крим. Реалії" в четвер.

Так званий Верховний суд Криму в четвер засудив до 19 років колонії суворого режиму бізнесмена Ленура Іслямова, обвинуваченого в організації підривання опор ЛЕП на півдні України, що призвело до знеструмлення Кримського півострова в 2015 році. Вирок ухвалено заочно, оскільки Іслямов останніми роками живе в Україні, перебуває в розшуку в РФ, передав кореспондент "Інтерфаксу" із зали суду.

"Остаточно призначити Іслямову покарання у вигляді 19 років позбавлення волі з позбавленням права провадити діяльність, пов'язану з виступом у ЗМІ, на термін два роки й обмеженням волі на термін один рік", - оголосила рішення суддя.

Іслямова обвинувачували за трьома статтями КК РФ: п. "а, б" ч.2 ст.281 (диверсія, здійснена організованою групою, що спричинила тяжкі наслідки), ч.1 ст. 208 (організація незаконного збройного формування) і ч.2 ст.280.1 (публічні заклики до провадження екстремістської діяльності з використанням ЗМІ або інформаційно-телекомунікаційних мереж, зокрема в інтернеті).

Іслямов - власник кримськотатарського телеканалу ATR, колишній віце-прем'єр Криму, екс-власник кредитної організації (в Росії йому належав "Джаст-банк", у фінустанови восени 2015 року відкликали ліцензію).

Російські слідчі називали Іслямова одним з організаторів продовольчої блокади Криму: активісти створеної ним організації "Аскер" (у перекладі тюркською - "воїн/солдат", "військо/армія") у вересні 2015 року перекрили для фур із продуктами дороги на півдні України, що ведуть на Кримський півострів, і причетним до енергоблокади Криму: в листопаді 2015 року в Херсонській області були підірвані опори двох ЛЕП, якими тоді надходила електрика на півострів. Крим до кінця травня 2016 року прожив у режимі НС.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА