Інтерфакс-Україна
07:18 12.12.2020

Прокурор суду в Гаазі оголосила про завершення формальної експертизи українських справ: є підстави вважати, що скоєно злочини проти людяності

3 хв читати
Прокурор суду в Гаазі оголосила про завершення формальної експертизи українських справ: є підстави вважати, що скоєно злочини проти людяності

Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС, Гаага) Фату Бенсуда заявила про завершення формальної експертизи стосовно ситуації в Україні та про наявність підстав вважати, що були скоєні злочини проти людяності.

Відповідна заява поширена в п'ятницю МКС.

"Після ретельного і незалежного процесу я можу сьогодні оголосити, що встановлені критерії для початку розслідування ситуації в Україні виконані", - заявила Бенсуда.

"Зокрема, і без шкоди для будь-яких інших злочинів, які можуть бути встановлені в ході розслідування, мій Офіс дійшов висновку, що нині є обґрунтовані підстави вважати, що в Україні був скоєний широкий спектр дій, що становлять військові злочини і злочини проти людяності, які перебувають у межах юрисдикції Суду. Ці висновки, які будуть більш детально викладені в нашому щорічному звіті про діяльність за попередньою експертизою, містять три широких кластера віктимізації: злочини, вчинені в контексті ведення бойових дій, злочини, вчинені під час затримання і злочини, вчинені в Криму. Крім того, мій Офіс встановив, що ці злочини, вчинені різними сторонами в конфлікті, також були досить серйозними для проведення розслідування моїм Офісом як у кількісному, так і в якісному відношенні", - заявила прокурор.

Вона нагадала, що попередній розгляд ситуації в Україні було розпочато 24 квітня 2014 року на підставі початкової спеціальної заяви уряду України про визнання юрисдикції Суду, яку згодом було розширено другою заявою України, поданою у 2015 році з тим, щоб охопити тривалі передбачувані злочини, вчинені на території України з 20 лютого 2014 року.

Бенсуда констатувала, що, вивчивши наявну інформацію і незважаючи на наявність відомостей про національні процесуальні дії, її Офіс "дійшов висновку про те, що справи, які, ймовірно, можуть бути порушені за підсумками того чи іншого розслідування ситуації в Україні, можуть бути прийняті до провадження".

"Це пояснюється тим, що компетентні органи України та (або) Російської Федерації не діють стосовно до категорій осіб і діянь, які були виявлені Канцелярією, або тим, що національна судова система "відсутня" на території, що перебуває під контролем супротивної сторони, що позбавляє компетентні органи здатності отримати в своє розпорядження обвинуваченого (-их) або необхідні докази і свідчення свідків або перешкоджає здійсненню ними відповідних процесуальних дій ще з якихось інших причин", - зазначила прокурор.

Вона поінформувала, що наступним кроком стане звернення до суддів Палати попереднього провадження МКС з проханням про надання санкції на порушення розслідувань.

"Положення Офісу характеризується тим, що попереднє вивчення декількох ситуацій досягло одного і того ж етапу або наближається до нього, в той час як ми продовжуємо стикатися з проблемами в оперативній діяльності, викликаними, з одного боку, пандемією COVID-19 і, з іншого боку , обмеженістю нашого оперативного потенціалу, обумовленого мізерними і перевантаженими ресурсами. Крім того, дана ситуація має місце в обстановці, коли пандемія тисне на глобальну економіку. На цьому тлі в найближчому майбутньому ми повинні будемо прийняти низку стратегічних і оперативних рішень щодо пріоритетності завдань у роботі Канцелярії, в яких належним чином будуть враховані законні очікування як потерпілих осіб і порушених громад, так і інших зацікавлених сторін. Це питання я маю намір також обговорити з новим Прокурором після його (її) обрання в рамках консультацій, які я збираюся проводити в процесі передання повноважень. Тим часом моя Канцелярія продовжить здійснювати необхідні заходи для забезпечення сумлінності майбутніх розслідувань, пов'язаних із ситуацією в Україні", - йдеться в заяві.

При цьому вона зазначила, що в міру наближення до наступних кроків, щодо ситуації в Україні, прокурор "розраховує на повну підтримку української влади і в рівній мірі закликає до співпраці всі сторони конфлікту".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Президент і перша леді вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

Росія продовжує атакувати на фронті, за перемир‘я хоче видати тільки відсутність "шахедів" - ЦПД

"Слуга народу" підтримає ратифікацію угоди між Україною та США про створення інвестфонду

Сирський обговорив із Бріґером важливість нарощення ініціативи ЄС щодо постачання боєприпасів та засобів ППО

Кардинали протягом ранку четверга не змогли обрати нового Папу Римського

Путінське "парадне перемир'я" виявилося фарсом, Україна адекватно реагує на обстріли і надає інформацію партнерам – Сибіга

Міноборони допустило до експлуатації три модифікації помпових рушниць

Перед ратифікацією Угоди зі США "Євросолідарність" ініціює спеціальну заяву парламенту – Геращенко

В Раду внесено законопроєкт про військового омбудсмана

Мир з Росією неможливий за рахунок тільки дипломатії, вважає Яценюк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА