Інтерфакс-Україна
12:34 12.12.2020

ВР пропонують удосконалити процедуру надання українським вишам статусу національних, а також механізм користування майном – законопроект

2 хв читати
ВР пропонують удосконалити процедуру надання українським вишам статусу національних, а також механізм користування майном – законопроект

Група народних депутатів на чолі з першим віце-спікером Верховної Ради Русланом Стефанчуком пропонує парламенту вдосконалити процедуру надання статусу національного закладам вищої освіти, а також передбачити ефективне управління державним майном, яке за ними закріплено.

Текст відповідного законопроекту № 4486 оприлюднили на сайті парламенту.

Ініціатори документа пропонують, щоб статус національного закладам вищої освіти надавали указом президента, проект якого має підготувати Міністерство освіти і науки.

Як наголошується в пояснювальній записці, на сьогодні виникає питання про створення потужних навчальних закладів з метою задоволення освітніх потреб суспільства і ринку праці у відповідних фахівцях і поліпшення конкурентних можливостей отримання якісної вищої та професійної перед вищою освітою.

Автори законопроекту переконані в необхідності усувати роз'єднаність навчальних закладів, що здійснюють підготовку за однаковими або спорідненими спеціальностями.

Прогнозується, що цей законопроект у разі його ухвалення сприятиме удосконаленню процедури надання статусу національного закладам вищої освіти, статусу Національного наукового центру - науковим установам, а також удосконалить ефективність управління навчальними закладами та державним майном, яке за ними закріплено.

Так, у разі призупинення використання нерухомого майна в освітньому процесі заклад буде зобов'язаний поінформувати орган управління про таке рішення, а також кожні півроку надавати інформацію про пропозиції щодо подальшого його використання.

У випадку, коли майно (крім земельних ділянок) державного або комунального закладу освіти більше трьох років з моменту повідомлення органу управління про припинення його використання не використовується в освітньому процесі, не забезпечує статутну діяльність і подальше його використання за освітнім призначенням не планується чи є неможливим, а інші державні чи комунальні заклади освіти, установи, підприємства і організації протягом цього періоду не виявили заінтересованість у передачі їм зазначеного майна.

Водночас законопроект передбачає, що майно закладів освіти, в тому числі які мають статус національного, яке не використовується в освітньому процесі та не забезпечує статутну діяльність, може безоплатно передаватись у встановленому законодавством порядку іншому закладу освіти або науковій установі (організації) державної або комунальної форми власності за умови подальшого використання виключно на освітні або наукові потреби або державним органам влади для забезпечення національних інтересів держави.

Проект закону передбачає внести зміни до законів "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про професійну перед вищою освітою" , "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти" та "Про наукову та науково – технічну діяльність".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Київській області через спалювання сухої трави загинули двоє людей

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА