20:12 15.12.2020

Оскаржено заочний вирок Ленуру Іслямову

3 хв читати
Оскаржено заочний вирок Ленуру Іслямову

Захист бізнесмена Ленура Іслямова направив апеляційну скаргу на винесений заочно вирок "Верховного Суду Криму", який визнав його організатором блекауту на півострові у 2015 році та призначив 19 років колонії суворого режиму.

"Відправив коротку скаргу (до Третього апеляційного суду загальної юрисдикції в Сочі - ІФ). Після отримання тексту вироку, а також протоколу та аудіозапису судового засідання будуть спрямовані доповнення з розгорнутими доказами. Гадаю, цього року розгляду в апеляції (ще - ІФ) не буде", - повідомив адвокат Іслямова Микола Полозов "Інтерфаксу" у вівторок.

"Цивільні позови, за якими суд ухвалив рішення у вироку, теж оскаржені", - додав юрист.

Після проходження процедур у рамках російської юрисдикції скарги будуть направлені до міждержавних органів, зокрема до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

"Мій підзахисний не вірить в об'єктивність російських судів, тому основний акцент буде зроблений на ЄСПЛ", - зазначив Полозов.

Як повідомлялося, "Верховний Суд Криму" 10 грудня засудив Іслямова до 19 років колонії суворого режиму. Вирок винесено заочно, оскільки Іслямов останні роки живе в Україні, перебуває в розшуку в РФ, передав кореспондент "Інтерфаксу" із залу суду.

"Остаточно призначити Іслямову покарання у вигляді 19 років позбавлення волі з позбавленням права провадити діяльність, пов'язану з виступом у ЗМІ, на термін два роки й обмеженням волі на термін один рік", - оголосила рішення суддя.

Іслямова обвинувачували за трьома статтями КК РФ: п. "а, б" ч.2 ст.281 (диверсія, здійснена організованою групою, що спричинила тяжкі наслідки), ч.1 ст. 208 (організація незаконного збройного формування) і ч.2 ст.280.1 (публічні заклики до провадження екстремістської діяльності з використанням ЗМІ або інформаційно-телекомунікаційних мереж, зокрема в інтернеті).

Дебати у справі завершилися тиждень тому: прокурор запросив 19 років колонії суворого режиму, захист вимагав винести виправдувальний вирок і просив суд відмовити в задоволенні заявлених цивільних позовів на загальну суму понад 1 млрд рублів.

Адвокат Іслямова Микола Полозов вважає справу політично мотивованою. "Сторона захисту відзначила у дебатах недоведеність обвинувачення ні у здійсненні диверсії, ні у створенні батальйону, ні у публічних закликах", - заявляв юрист.

Іслямов - власник кримськотатарського телеканалу ATR, колишній віце-прем'єр Криму, екс-власник кредитної організації (в Росії йому належав "Джаст-банк", у фінустанови восени 2015 року відкликали ліцензію).

Російські слідчі називали Іслямова одним з організаторів продовольчої блокади Криму: активісти створеної ним організації "Аскер" (у перекладі тюркською - "воїн/солдат", "військо/армія") у вересні 2015 року перекрили для фур із продуктами дороги на півдні України, що ведуть на Кримський півострів, і причетним до енергоблокади Криму: в листопаді 2015 року в Херсонській області були підірвані опори двох ЛЕП, якими тоді надходила електрика на півострів. Крим до кінця травня 2016 року прожив у режимі НС.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА