14:34 24.12.2020

Ризик інфікування COVID-19 у закладах громадського харчування найвищий - Степанов

2 хв читати
Ризик інфікування COVID-19 у закладах громадського харчування найвищий - Степанов

Заборона на роботу закладів громадського харчування з 8 по 24 січня є виправданою, оскільки в закладах громадського харчування найвищий ризик інфікування, зазначив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Ми знаємо, як зростатиме захворюваність, які чинники впливають на зростання. Доречно було б узагалі не проводити святкування в ресторанах, ризик інфікування в закладах громадського харчування є найвищим", - сказав він журналістам у четвер.

При цьому міністр зазначив, що необхідності повністю закривати громадський транспорт немає, оскільки впроваджувані обмеження зумовлять значне скорочення кількості пасажирів у транспорті.

Степанов наголосив, що стратегія МОЗ щодо протиепідемічних заходів завжди демонструвала свою ефективність.

"Усе розпочалося з локдауну на початку року, що дало змогу звести першу хвилю до мінімуму. Якби тоді кількість хворих упродовж тижня була 1 тис. хворих на добу, ми отримали б колапс медичної системи", - сказав він.

"Після цього ми перейшли до формату адаптивного карантину, який міг працювати до певного рівня захворюваності. Але ми не дійшли до тих цифр, як деякі європейські країни, що дозволило не входити в жорсткий локдаун. 9 листопада ми впровадили єдиний режим карантинних заходів, коли ми щотижня зростали на 30-35% хворих і госпіталізацій. Ми також залишили грудень робочим. У січні ми заздалегідь попередили, що впроваджуватимемо жорсткий карантин, щоб збити кількість хворих до мінімуму", - додав міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА