15:02 29.12.2020

У половини українців погіршилося матеріальне становище за рік, але третина очікує поліпшення життя у 2021 році - опитування

2 хв читати
У половини українців погіршилося матеріальне становище за рік, але третина очікує поліпшення життя у 2021 році - опитування

Матеріальне становище 51,8% українців погіршилося за минулий рік, у 36,3% воно не змінилося і лише у 8% покращилося, свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром "Соціальний моніторинг" 17-23 грудня.

Значно рідше про поліпшення матеріального становища заявляли жителі заходу та півдня України, респонденти старше 50 років, жителі сіл, значно частіше - жителі центру країни, респонденти молодше 40 років, жителів обласних центрів. Навпаки, жителі заходу країни та респонденти старше 50 років значно частіше заявляли про погіршення матеріального становища.

При цьому 62% опитаних вважають, що становище України загалом за минулий рік погіршилося, 23,8% - що не змінилося, а в поліпшенні впевнені 7,1% опитаних. Водночас, за даними Центру "Соціальний моніторинг", у попередні роки про поліпшення ситуації за минулий рік заявляло дещо менше українців, а про погіршення - дещо більше.

В оцінці 2020 року 28,4% українців поставили йому 1 бал, 30,5% - 2 бали, 29,5% - 3 бали, 7,6% - 4 бали і 4% - 5 балів. Середнім балом став 2,28. При цьому цей рік дещо краще оцінює молодь, ніж люди старше 50 років; жителі сіл, ніж жителі обласних центрів, і респонденти з матеріальним становищем, вищим за середній.

На запитання, що було позитивного в 2020 році, найчастіше респонденти називали здоров'я, також найчастіше відзначали ремонт доріг, роботу й відпочинок. 21,7% опитаних відповіли, що нічого хорошого у 2020 році не було. На запитання, що було негативного в 2020 році, переважна більшість назвала коронавірус, частіше за інші відповіді також називали безробіття. Лише у 5,8% нічого негативного в році, що минає, не було.

34,7% опитаних вважають, що їхнє життя в 2021 році покращиться, 30% - що не змінитися, а 18,3% очікують погіршень. При цьому кількість оптимістів більша, ніж у 2017-му і 2018 роках, але менша, ніж була у 2012-2016 рр.

Під час дослідження методом індивідуального інтерв'ю за місцем проживання було опитано 2,5 тис. респондентів у 24 областях України (крім непідконтрольних територій) і в Києві. Стандартні відхилення при достовірних 95% і співвідношенні змінних від 0,1:0,9 до 0,5:0,5 становлять 1,2-2,0%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На початку березня українці зможуть повернуться з Ізраїлю спецрейсом - Посольство

Біля лінії зіткнення на Луганщині розпочала роботу поліцейська станція - ПРООН

Стерненко не проситиме про помилування, оскільки не вважає себе винуватим - адвокат

Передання Подільсько-Воскресенського моста "Укравтодору" тільки відстрочить його добудову - Кличко

Суд підтвердив правомірність закриття поліцією справи, де фігурував Байден - МВС України

Країни-сусіди України, крім Румунії та РФ, увійшли до "червоної" зони щодо COVID-19 - МОЗ

Інтерпол відмовляється розшукувати причетних до злочинів у Криму - керівник прокуратури АР Крим і м. Севастополя

У Лисичанську СБУ виявила великий схрон ДРГ бойовиків, зокрема і з російською зброєю

Харківські рятувальники понад 12 годин гасили пожежу на складі синтетичної та пластикової продукції

"Червоний" рівень епіднебезпеки почав діяти в Івано-Франківській області - Ляшко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА