14:30 30.12.2020

Єнін: Польща може передати Україні 1,5 млн доз вакцини від COVID-19

2 хв читати
Єнін: Польща може передати Україні 1,5 млн доз вакцини від COVID-19

Польща може передати Україні 1,5 млн доз вакцини від COVID-19, повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

"Польська сторона вкотре продемонструвала своє дружнє ставлення до української сторони, запропонувавши нам певну кількість вакцини. Йдеться десь про півтора мільйона доз вакцин, які польська сторона могла би передати українській після отримання відповідної кількості вакцин самою Польщею. Крім того, ми ведемо переговори у рамках відповідних міжнародних механізмів щодо забезпечення масової вакцинації і розраховуємо на отримання близько 8 млн вакцин", - сказав Єнін в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами заступника міністра, ще з середини літа цього року МЗС і закордонні дипломатичні установи активно працюють у країнах - потенційних виробниках вакцин із метою встановлення прямих контактів не лише з урядами зазначених держав, а й з власниками компаній, які розробляли на той момент і зараз уже розробили вакцини.

"Головним відповідальним органом виконавчої влади з цього питання є Міністерство охорони здоров'я України. Ми дуже оперативно інформуємо наших колег з МОЗ щодо можливості початку переговорних процесів. Наразі за сприяння МЗС наші колеги з МОЗ підписали низку угод про нерозголошення, у зв'язку з цим я дещо обмежений називати компанії та країни, з якими ведуться переговори щодо укладення в подальшому форвардних контрактів для постачання вакцини", - зазначив Єнін.

Він наголосив, що географія переговорів не обмежується Європою чи Америкою, і МЗС так само активно працює і на азійському напрямку.

"Ми розраховуємо, що реальна масштабна вакцинація могла б розпочатися в Україні до кінця першого півріччя наступного року", - припустив Єнін.


Повний текст інтерв'ю з Євгеном Єніним буде оприлюднено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА