Інтерфакс-Україна
12:40 05.01.2021

Порошенко привітав із річницею підписання Томосу про автокефалію ПЦУ

1 хв читати
Порошенко привітав із річницею підписання Томосу про автокефалію ПЦУ

П'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко привітав православних українців із другою річницею підписання Томосу про автокефалію Православної церкви України (ПЦУ).

"Великою честю і радістю для мене було разом із предстоятелем Православної церкви України Митрополитом Епіфанієм брати участь у церемонії підписання і вручення Томосу у Стамбулі. З великим благоговінням, затамувавши подих, ми спостерігали тоді, як Його Всесвятість скріпив підписом цей історичний документ", - наводить слова Порошенка прес-служба "Євросолідарності" у вівторок.

Він подякував усім, хто доклав зусиль і всіляко сприяв досягненню цієї мети.

Як повідомлялося 15 грудня 2018 року в Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому було створено Православну церкву України, її очолив митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Перед Об'єднавчим собором відбувся помісний собор, Українська православна церква Київського патріархату та УАПЦ прийняли рішення про ліквідацію. До новоствореної церкви також приєдналися кілька ієрархів УПЦ (МП).

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію ПЦУ, 6 січня вручив документ митрополиту Епіфанію. 3 лютого відбулася його інтронізація. 30 січня 2019 року було створено Київську митрополію Української православної церкви (Православної церкви України).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Польський Сенат прийняв закон про допомогу громадянам України без поправок

У ДТП на Харківщині дві людини загинули, одна постраждала

У Міноборони Ізраїлю оголосили про наміри розгорнути в країні лазерні установки для боротьби з повітряними цілями

Новий пакет санкцій ЄС може бути представлений уже в п’ятницю – радник президента

МЗС України нагадало прочанам-хасидам про неможливість гарантувати безпеку

Зеленський призначив суддею КС голову його науково-консультативної ради Барабаша

Кабмін ліквідував робочу групу з відшкодування завданих окупацією втрат і ще дві міжвідомчі комісії

Електропостачання знеструмленої через ворожий удар Дергачівської громади на Харківщині відновлено

Трьох посадовців і підрядника ДП "Ліси України" підозрюють у розтраті 4,3 млн грн

Кабмін зняв обмеження на кількість заступників голови правління ПФУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА