17:55 11.01.2021

Українські фігуранти санкційного списку США пов'язані з Росією

2 хв читати
Українські фігуранти санкційного списку США пов'язані з Росією

Фізичні особи та організації з України, проти яких США впроваджують санкції за втручання в американські вибори, були частиною кампанії РФ із здійснення впливу на американський виборчий процес, ідеться в прес-релізі Мінфіну США.

"Російська кампанія з дезінформації, спрямована проти американських громадян, - це загроза нашій демократії. США продовжать агресивно захищати цілісність наших виборчих систем і виборчого процесу", - наведено в заяві слова глави Мінфіну Стівена Мнучіна.

Згідно з документом, ідеться про "мережу іноземного впливу", пов'язану з українським депутатом Андрієм Деркачем, який потрапив до санкційних списків Мінфіну США у вересні 2020 року за спроби вплинути на вибори в США 2020 року.

У відомстві стверджують, що особи, пов'язані з Деркачем, як і він сам, щонайменше з 2019 року використовували американські ЗМІ й соціальні мережі для поширення безпідставних звинувачень, ніби нинішні та колишні офіційні особи США були залучені до корупційної діяльності, відмивання коштів і "незаконного політичного впливу" в Україні.

Мінфін з огляду на цю активність, зокрема, зазначив колишніх урядових службовців України - Костянтина Кулика, Олександра Онищенка, Андрія Теліженка, а також депутата Олександра Дубінського.

Санкційні заходи передбачають заморожування всіх активів цих осіб, які перебувають під юрисдикцією США. Американським громадянам заборонено вести справи з цими людьми, а інші структури, які на 50% і більше перебувають у володінні цих осіб, також блокуються американською владою.

Раніше Мінфін США називав Деркача "російським агентом" і стверджував, що той підтримує майже десять років тісні зв'язки з російськими спецслужбами. За даними відомства, Деркач вів приховану кампанію принаймні з кінця 2019 року до середини 2020 року. У період із травня до липня 2020 року він оприлюднив відредаговані аудіозаписи та іншу непідтверджену інформацію, щоб дискредитувати американських офіційних осіб і висунув необґрунтовані звинувачення проти американських та інших закордонних політиків, зазначав Мінфін США.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА