20:09 12.01.2021

ЄС повинен бути сильнішим у космосі

2 хв читати
ЄС повинен бути сильнішим у космосі

Європейський союз має намір використовувати свою вагу для побудови глобального управління в космосі і прийняв космічну програму з безпрецедентним за розміром бюджетом, заявив голова Європейської ради Шарль Мішель.

"Космос має прямий вплив на нашу геополітичну мету стратегічної автономії. Європа вже є великим гравцем у космосі. Якщо ми хочемо бути сильніше і впевненіше на глобальному рівні, ми також повинні бути сильніше в космосі", - сказав він, під час виступу у вівторок на 13- й Європейській космічній конференції.

Мішель виділив цілі, які ЄС має в своїй космічній політиці. Це - реалізація його стратегій сфери клімату і цифровізації. Програма "Коперник" вже зарекомендувала себе як інструмент моніторингу і спостереження за Землею. Проекти супутників на низькій навколоземній орбіті повинні дозволити розвиток широкосмугового зв'язку в усій Європі.

ЄС асигнував на свою нову космічну програму 14,9 млрд євро, значно більше, ніж у попередньому бюджеті. Він вважає, що космічна промисловість уже висококонкурентна на приватних ринках і має великий потенціал для зростання. Для цього він буде підтримувати бізнес у цих галузях і полегшувати йому доступ до фінансування, особливо для стартапів, малих і середніх підприємств.

"Зрештою, - зазначив глава Євроради, - космос має прямий вплив на нашу геополітичну мету стратегічної автономії".

"Космос також пропонує комерційні завдання, - наголосив Мішель. - Справедливий доступ до світових ринків стане глобальною проблемою. Європа повинна зіграти позитивну роль у цій сфері".

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА