16:19 14.01.2021

Січневий карантин на курс валют в Україні не вплине - радник президента

1 хв читати
Січневий карантин на курс валют в Україні не вплине - радник президента

Карантин, запроваджений в Україні з 8 до 24 січня, суттєво на курс гривні до долара не вплине, зазначає радник президента України з питань економіки Олег Устенко.

"Обмежувальні заходи в основному стосуються діяльності у сфері послуг, але промислові та аграрні підприємства продовжують працювати. Також працює банківська система. Тому карантин не матиме суттєвого впливу на курс валют в Україні ", - наводить слова Устенка прес-служба Офісу президента в четвер.

Радник президента зазначив, що на курс валюти в Україні впливає стан зовнішніх ринків, який нині активно покращується. Зокрема, зростають ціни на групи товарів, які експортує Україна: метали і сільськогосподарську продукцію. Це означає, що українські експортери почнуть завозити в країну більше валютної виручки.

За його словами, приплив валюти в Україну збільшується завдяки кредитному ресурсу. "Це можна простежити за зростанням міжнародних резервів України, які нині найбільші за останні десять років", - зазначив Устенко.

Він нагадав, що вже в новому році Міністерство фінансів залучило на двох аукціонах із розміщення облігацій внутрішньої державної позики понад 17 млрд грн. Частина з них була номінована у валюті. Це означає, що частина покупців для придбання ОВДП заводила в країну валюту і конвертувала її в гривню.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА