21:02 14.01.2021

"Епіцентр К" виступає проти жорстких карантинних обмежень для бізнесу і великих ТЦ

2 хв читати
"Епіцентр К" виступає проти жорстких карантинних обмежень для бізнесу і великих ТЦ

Група компаній (ГК) "Епіцентр К" виступає проти жорстких карантинних обмежень для бізнесу та пропонує внести зміни до умов торгівлі в торговельних центрах під час локдауну.

"Щоб усі були в рівних умовах, необхідно прибрати обмеження 60% (...) Внести зміни, які дадуть змогу реалізувати дозволені товари без обмеження площ, де здійснюється торгівля такими товарами, а також до переліку дозволених товарів обов'язково внести товари утеплення, обігріву, сантехніку. Це товари, які просто потрібні населенню", - виступив із пропозицією начальник служби безпеки ТОВ "Епіцентр" Іван Черноног під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

За його словами, встановлена урядом заборона на продаж непродовольчих товарів на площах, менше ніж 60% яких призначено для торгівлі продуктами, спрямована на "знищення наших великих торговельних центрів, і зокрема "Епіцентру". Він зазначив, що на великій площі простіше забезпечити дотримання заходів епідбезпеки, ніж у невеликих магазинах.

У компанії очікують скорочення товарообігу за час січневого локдауну на 3-4 млрд грн.

"Ми підрахували, що за час цього локдауну ми втратимо близько 3-4 млрд грн в оборотах і недоплатимо 261 млн грн у вигляді податків і обов'язкових платежів", - зазначив Черноног, додавши, що у 2020 році компанія сплатила 5,6 млрд податків.

Водночас у Європі більшість DIY-гіпермаркетів визнані стратегічними підприємствами з забезпечення населення товарами першої необхідності та продовжують роботу в умовах карантину, зазначила засновник і голова ТОВ "Епіцентр К" Галина Герега.

"Скажіть, хіба "Епіцентр" продає предмети розкоші? Чи на наших полицях пропонуються товари, які не є товарами першої необхідності? Ми також продаємо стратегічні товари, які потрібні щодня будь-якій сім'ї", - констатувала вона.

При цьому торговельні центри "Епіцентр" строго дотримуються встановлених обмежень і працюють у режимі онлайн і адресної доставки, наголосив заступник генерального директора ТОВ "Епіцентр К" Володимир Гончаров.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України схвалив упровадження локдауну в країні з 8 січня по 24 січня 2021 року. Як випливає з постанови про встановлення карантину, торговельним мережам у цей час дозволяється продавати продукти харчування, ліки, медичні товари, засоби гігієни, засоби зв'язку, ветпрепарати, корми, насіння, засоби захисту рослин, за умови, що не менше ніж 60% їх площі призначені для торгівлі зазначеними товарами. При цьому торгівля іншими групами товарів може здійснюватися лише за умови адресної доставки.

Раніше Американська торговельна палата та Європейська Бізнес Асоціація закликали уряд переглянути цю умову.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА