11:48 19.01.2021

Раді пропонують скасувати перенесення робочих днів у зв'язку зі святами

2 хв читати
Раді пропонують скасувати перенесення робочих днів у зв'язку зі святами

Група народних депутатів України на чолі з керівником комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою (фракція "Слуга народу") зареєстрували у Верховній Раді законопроект про заборону перенесення робочих і вихідних днів.

Текст відповідного законопроекту №4597 "Про внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України щодо узгодження вітчизняного законодавства із законодавством країн членів Європейського Союзу у питанні перенесення робочих днів" оприлюднено на сайті українського парламенту.

Законопроектом передбачається внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України, яким пропонується заборонити перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації, крім випадків, встановлених чинним Кодексом.

На думку авторів проекту, надмірна кількість переносів робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і загалом формує негативну репутацію бізнес-потенціалу України у світі. Ініціатори документа наполягають, що перенесення робочих днів - це типово радянська традиція, яка досі зберігається в деяких пострадянських країнах, зокрема, в Росії.

"Крім того, перенесення робочих днів призводить до шестиденного робочого тижня, іноді - двічі на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, який не може бути скорочено. Водночас перенесення робочих днів призводить до чотирьох неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, наступного за довгими вихідними", - наголошується у пояснювальній записці.

При цьому в чинному Кодексі залишається норма про те, що в разі, коли святковий або неробочий день збігається із вихідним днем, то вихідний переноситься на наступний після святкового або неробочого.

У разі ухвалення законопроекту №4597 норми, що передбачаються ним, набудуть чинності 1 січня 2022 року.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США вводять візові санкції щодо 76 саудівців у зв'язку з доповіддю про вбивство Хашкаджі

Данілов про новий телеканал "Перший незалежний": Якщо який-небудь телеканал буде порушувати законодавство, він буде потрапляти під санкції РНБО

Зеленський: Ми повинні забезпечити кожного українця швидкісним інтернетом у будь-якій точці країни

Степанов зустрівся з послами G7 для обговорення спільної протидії пандемії

Венедіктова заявила про необхідність налагодження діалогу з європейськими партнерами для запобігання ослаблення санкцій тиску на українських чиновників часів Януковича

Рада 2-5 березня може передбачити пільги для "інвестнянь" і зменшити оподаткування грального бізнесу

Коломойський не зможе просуватися на державній службі, поки не відмовиться від іноземного громадянства

ФДМ у понеділок оголосить конкурс на посаду гендиректора "Центренерго"

На засіданні РНБО розглядали стратегію деокупації Криму, військова частина - закрита, публічну презентують за 2 тижні - Данілов

ДМК не входить до СКМ і справно сплачує податки - відповідь на звернення місцевих депутатів до Ахметова збільшити платежі за землю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА