11:36 20.01.2021

52% українців не готові робити щеплення від коронавірусу навіть безоплатно- соцопитування

2 хв читати
52% українців не готові робити щеплення від коронавірусу навіть безоплатно- соцопитування

39% українців готові робити щеплення від коронавірусу, якщо вакцина буде доступна в аптеках, не готові - 56%, свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 14-16 січня 2021 року.

За умови, що щеплення буде безоплатним, готові вакцинуватися вже 43% опитаних, тоді як не готові - 52%. Противників вакцинації переважно більше серед представників середньої вікової групи (30-49 років), жінок, жителів малих міст і тих, хто не боїться захворіти, зазначається в результатах дослідження.

При цьому підтримка безоплатної вакцинації в динаміці впала: в листопаді 2020 року безоплатне щеплення підтримували 55% респондентів. Зате кількість тих, хто готовий зробити щеплення платною вакциною, дещо зросла.

Посилення карантинних заходів (введення т.зв. локдауну) з 8 до 24 січня 2021 року підтримують 51% опитаних, протилежної думки - 46%. Підтримка цієї ініціативи серед населення знизилася - в грудні її підтримували 56%).

40% вважають, що це введення карантину зменшить рівень захворюваності (в грудні - 52%), 55% - протилежної думки. Навіть серед тих, хто підтримує локдаун, третина не вважає його ефективним.

16% респондентів вважають, що вже перехворіли або хворіють на коронавірусну хворобу COVID-19, 80% респондентів вважають, що не хворіли, 4% не змогли відповісти на запитання.

Порівняно з попередніми хвилями опитувань зафіксовано суттєве зниження занепокоєння через те, що респонденти особисто або їхні близькі захворіють на коронавірусну хворобу: в листопаді побоювання захворіти висловлювали 57% опитаних, а в січні - вже 40%, побоювання можливого захворювання близьких і рідних висловили 78% респондентів, у листопаді було 87%. Більше непокояться з приводу можливого захворювання старші опитані й жінки.

51% респондентів часто цікавляться новинами про коронавірус, 26% цікавляться ними іноді, 12% - рідко. Взагалі не цікавляться цією інформацією 10% опитаних. Більше інтересу до таких новин проявляють люди старших вікових груп. У динаміці актуальність новин про коронавірус поступово знижується.

Загалом 14-16 січня методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів було опитано 1 600 респондентів віком від 18 років і старше. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2,4%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На початку березня українці зможуть повернуться з Ізраїлю спецрейсом - Посольство

Біля лінії зіткнення на Луганщині розпочала роботу поліцейська станція - ПРООН

Стерненко не проситиме про помилування, оскільки не вважає себе винуватим - адвокат

Передання Подільсько-Воскресенського моста "Укравтодору" тільки відстрочить його добудову - Кличко

Суд підтвердив правомірність закриття поліцією справи, де фігурував Байден - МВС України

Інтерпол відмовляється розшукувати причетних до злочинів у Криму - керівник прокуратури АР Крим і м. Севастополя

У Лисичанську СБУ виявила великий схрон ДРГ бойовиків, зокрема і з російською зброєю

Харківські рятувальники понад 12 годин гасили пожежу на складі синтетичної та пластикової продукції

"Червоний" рівень епіднебезпеки почав діяти в Івано-Франківській області - Ляшко

Суд підтвердив, що українська поліція на законних підставах припинила розслідування у справі, де фігурував Джо Байден, - МВС України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА