Інтерфакс-Україна
16:18 20.01.2021

Конфлікт на Донбасі не є і не стане замороженим - голова ОБСЄ

2 хв читати
Конфлікт на Донбасі не є і не стане замороженим - голова ОБСЄ

Конфлікт на Донбасі не є і не може перетворитися у заморожений, заявила чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде.

"Я категорично проти того, щоб називати конфлікт на Донбасі чи в Криму замороженим... Тому що це означатиме, що ви здалися і не вважаєте можливим його вирішити. І я вважаю, що наразі Донбас точно не є замороженим. Адже Тристороння контактна група або "нормандський формат" досі діють, намагаються знайти його вирішення", - сказала Лінде в інтерв'ю "Європейській правді", оприлюдненому в середу.

Вона нагадала, що на саміті "нормандської четвірки" у Парижі була домовленість про нову зустріч лідерів за низки умов. "Україна виконала всі умови. Росія - на жаль, ще ні. Тепер все залежить від того, як триватимуть переговори, від того, як саме буде домовлено виконувати ці умови", - зазначила Лінде.

За її словами, позитив від переговорів все одно є - це перемир'я, яке триває з 27 липня. "І навіть незважаючи на те, що наразі ми бачимо погіршення ситуації, що тиждень тому загинув український військовослужбовець, ситуація все одно набагато краще, ніж була рік тому! Адже у 2020 році лише за січень і лютий було 34 жертви", - зазначила голова ОБСЄ.

Лінде наголосила, що пріоритет її головування - спробувати розв'язати конфлікт або хоча б зробити крок до його вирішення, не відходячи від принципу всеосяжної безпеки.

"І, звісно, обов'язковим є дотримання принципу цілісності та єдності України, що включає український Крим і Севастополь. Звісно, ми ґрунтуватимемося на досягнутому попередніми головуваннями в ОБСЄ, використовуючи і "нормандський формат", і Тристоронню контактну групу", - резюмувала вона.

На запитання про те, чи варто ОБСЄ стати учасницею "нормандського формату", Лінде зазначила, що ні, оскільки "Нормандія" - це вже усталений формат. "Завжди варто аналізувати, що є ефективним, що працює. А нинішній формат "Нормандії" якраз працює", - наголосила голова ОБСЄ.

"Зате ОБСЄ сконцентрувала зусилля в Тристоронній контактній групі, де наша представниця Гайді Грау робить дуже важливу роботу. І навіть якщо в Україні її критикують, насправді вона робить дуже багато, щоб наблизитися до вирішення конфлікту, і ці зусилля заслуговують на підтримку. Так само, як і робота СММ - найбільшої місії нашої організації", - додала вона.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укренерго" у вівторок застосовуватиме обмеження електроенергії в усіх регіонах України

Станом на листопад 2025р. тимчасовий захист в ЄС отримали 4,33 млн біженців з України – Євростат

Правий берег Києва, за винятком Печерського та Голосіївського районів, переходить на погодинні графіки замість екстрених – YASNO

Свириденко обговорила з міністром закордонних справ Норвегії підготовку до "енергетичного Рамштайну"

МЗС Литви викликало представника Росії для протесту через атаку на Україну балістичною ракетою "Орєшнік"

На Кіпрі поліція була залучена до розслідування смерті дипломата РФ та зникнення ексСЕО "Уралкалію" – ЗМІ

Глава МЗС Ірану перебуває в контакті з Віткоффом для обговорення ситуації в країні - ЗМІ

Стартував прийом анкет у другу когорту програми REDpreneur Women

Мінспорту: якщо вам від 14 до 35 років, ви офіційно належите до категорії "молодь"

Шмигаль задекларував 1,6 млн грн доходів за 2025 рік, дружина - 9,3 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА