Інтерфакс-Україна
17:30 21.01.2021

Антитютюнники закликають Держспоживслужбу активніше реагувати на зростання кількості порушень тютюнового законодавства у сфері громадського харчування

2 хв читати
Антитютюнники закликають Держспоживслужбу активніше реагувати на зростання кількості порушень тютюнового законодавства у сфері громадського харчування

Всеукраїнська кампанія "Молодь, вільна від куріння" за підсумками проведеного нещодавно моніторингу ресторанів і кафе в Києві, Луцьку, Херсоні та Дніпрі заявляє про зростання кількості порушень антитютюнового законодавства та слабке реагування на нього з боку Держспоживслужби.

"Ми моніторили, чи дозволено в кав'ярнях і ресторанах курити сигарети, кальяни, електронні сигарети або засоби для нагріву тютюну (IQOS, glo)", - прокоментував основне завдання моніторингу координатор кампанії Олег Слабоспицький на презентації його результатів у Києві в четвер.

За його словами, близько 80 ресторанів і кав'ярень було викрито в порушенні антитютюнового законодавства, проте лише в Києві Держспоживслужба продемонструвала відносно високій рівень реагування на інформацію про такі факти. Зокрема, згідно з результатами моніторингу, з 15 мережевих закладів і кальянних у Києві, на які поскаржилися активісти, 12 було оштрафовано.

Водночас у Дніпрі, як стверджують учасники кампанії, Держспоживслужба змогла правильно здійснити перевірку і притягнути до відповідальності лише сім закладів із 37 порушників, а в Луцьку штрафи було накладено на половину із десяти закладів, на які було подано скарги.

Згідно з презентацією, в Херсоні у 20 закладах дозволено куріння одного або кількох видів тютюнової продукції: у 15 закладах - куріння кальянів, у 19 - електронних сигарет і в 6 - сигарет, тоді як оштрафовано було 9 із них.

Говорячи про інші порушення в торгівлі тютюновою продукцією, активісти навели приклад Дніпра, де в 62% випадків є одна або кілька точок продажу тютюнових виробів в п'ятихвилинній доступності від 50 перевірених шкіл.

Окрім того, в 13 із 31 перевіреного місця продажу тютюнової продукції до входу в них була тютюнова реклама, майже всі досліджувані торговельні точки (28 із 31) здійснювали викладки тютюнових виробів, зокрема в 11 випадках такі викладки були на рівні очей дітей (1 м).

Згідно з результатами дослідження, у зазначених містах (Київ, Луцьк, Херсон і Дніпро) майже половину тютюнових виробів реалізують через супермаркети, 35,5% продають у кіосках, а 16,1% - у невеликих продуктових магазинах.

Одним із виходів із ситуації активісти називають ухвалення закону про повну заборону куріння в громадських місцях (№4358) та інші посилення щодо куріння і тютюнової продукції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Чотири людини постраждали внаслідок дронової атаки Одеси – ОВА

Ізраїль висловив співчуття Україні та родинам, які втратили рідних під час балістичної атаки Сум

Українська ПВО протягом тижня ліквідувала 551 ворожу повітряну ціль

Частина мешканців Дарницького району залишилась без світла через аварію на обладнанні - ДТЕК

Прем'єр Нідерландів закликав надавати Україні засоби ПВО для захисту від російських атак

Рубіо про атаку РФ на Суми: Це трагічне нагадування, чому Трамп витрачає стільки часу і зусиль на досягнення миру

Увечері неділі ЗС РФ знову скинули вибухівку з БпЛА по мешканцю Херсонщини – ОВА

Зеленський подякував лідерам за підтримку України, але наголосив на відсутності достатнього тиску на РФ

УЧХ надає першу психологічну допомогу постраждалим від ракетного удару РФ по Сумам

Зеленський про атаку Сум: Цієї п'ятниці минув рівно місяць як РФ відкинула пропозицію США про повне і безумовне припинення вогню

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА