19:15 21.01.2021

Денісова: Більшість перевірених Офісом омбудсмена приватних будинків престарілих працюють нелегально

2 хв читати
Денісова: Більшість перевірених Офісом омбудсмена приватних будинків престарілих працюють нелегально

На місце пожежі в приватному будинку престарілих в Харкові прибув представник омбудсмена в східних областях Валерій Лютий, повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Інформація про те, що на момент початку пожежі в будинку перебували 33 людини, підтвердилася. Зі слів працівників цього закладу, там проживали люди віком від 25 до 90 років", - написала Денісова на сторінці у Facebook у четвер.

Вона наголосила, що Офіс уповноваженого за 2020 рік здійснив близько 100 моніторингових візитів до приватних закладів різних типів, зокрема геріатричних. Під час більшості відвідувань підтверджувалися факти невідповідності діяльності таких закладів Державному стандарту стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики.

"Крім того, більшість із них не внесені до Реєстру надавачів соціальних послуг, що унеможливлює контроль за їхньою діяльністю. Це також є основною причиною перешкоджання здійсненню працівниками Офісу уповноваженого Верховної Ради з прав людини моніторингу додержання прав людини в таких закладах", - наголосила Денісова.

Омбудсмен зазначила, що неодноразово зверталася з відповідними листами до міністра соціальної політики та голів обласних державних адміністрацій щодо необхідності забезпечення контролю за діяльністю зазначених закладів відповідно до чинного законодавства.

"Допоки окреслені проблеми не будуть вирішені - не виключене повторення таких трагічних подій та грубих порушень прав людини і громадянина", - підсумувала Денісова.

Як повідомлялося, о 15:03 у Харкові у двоповерховому житловому будинку на вул. Нижній Гиївській, 150-б, попередньо переобладнаному під будинок престарілих, виникла пожежа на другому поверсі. За попередньою інформацією, у будинку на момент пожежі перебували 33 людини, 15 із них загинули. Площа пожежі становила 100 кв. м. О 16:14 пожежу локалізовано, о 16:53 ліквідовано.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей) Кримінального кодексу України.

Директор департаменту соцзахисту населення Харківської облдержадміністрації Юрій Шпарага заявив, що за адресою, де сталася пожежа, не зареєстрований жоден заклад соцзахисту.

 

ОСТАННЄ

Наступний саміт щодо України відбудеться у Великій Британії у суботу - ЗМІ

Відключення опалення в Києві залежатиме від температурних показників – КМДА

У Львівській області повідомлено про підозру учасникам групи, які виготовляли фальшиві документи для військовозобов’язаних – прокуратура

Україна та Туреччина домовилися розширити співпрацю, зокрема взаємодію міст і регіонів - Офіс президента

Порошенко передав військовим ще два комплекси "Ай-Петрі"

"Метінвест Політехніка" розпочинає співпрацю з італійською Danieli для розвитку "зелених" технологій у металургії

З початку березня евакуйовано 95 донеччан до більш безпечних регіонів України - обладміністрація

В разі потреби ЄС готовий підтримати Україну за допомогою супутникових можливостей GOVSATCOM

У Києві припинять евакуацію приватних авто під час повітряної тривоги – влада

Загинула людина в результаті ворожих обстрілів прикордоння Чернігівщини - поліція

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА