14:43 22.01.2021

ЄК підтвердила можливість використання в ЄС вакцин, що не входять до її централізованих контрактів

2 хв читати
ЄК підтвердила можливість використання в ЄС вакцин, що не входять до її централізованих контрактів

Крім сформованого Єврокомісією портфеля вакцин проти COVID-19, підтриманого державами-членами Євросоюзу, країни ЄС можуть купувати вакцини, не включені до цих централізованих контрактів, заявив офіційний представник Єврокомісії (ЄК) Стефан де Кеєрсмакер.

"Держави-члени можуть, якщо вони цього бажають, вступати у переговори та підписувати контракти з розробниками вакцин, які не входять до нашої стратегії вакцинації", - повідомив прес-секретар у п'ятницю на брифінгу в Брюсселі у відповідь на прохання прокоментувати оголошену Угорщиною закупівлю російської вакцини "Супутник V".

Він додав, що найважливішим у цій стратегії ЄС є гарантія безпеки вакцин, які надходять на ринок Євросоюзу. "Ось чому ми особливо наполягаємо на тому, щоб вакцини були проаналізовані Європейським агентством з лікарських засобів", - додав представник ЄК.

При цьому де Кеєрсмакер вкотре повторив, що в разі національних рішень країн ЄС із закупівлі вакцин, не передбачених портфелем ЄК, можливі ризики та відповідальність лягають на влади відповідних держав. При цьому ці вакцини можуть використовуватися лише в межах країни, яка надала їм дозвіл за надзвичайною процедурою.

У свою чергу голова служби офіційних представників ЄК Ерік Мамер пояснив, що виробники з інших регіонів світу можуть пропонувати на ринок Євросоюзу свої вакцини, але за умови схвалення Європейським агентством з лікарських засобів. Лише після рішення цього агентства відповідна вакцина може бути випущена на європейському ринку загалом.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА