17:42 23.01.2021

У турецькому місті Мардін знесуть 240 будівель заради туристів

2 хв читати
У турецькому місті Мардін знесуть 240 будівель заради туристів

Влада Туреччини знесе щонайменше 240 будівель, щоб туристи могли спостерігати автентичну картину історичного центру одного з міст на південному сході країни - Мардін, повідомляє Російська асоціація туроператорів (АТОР).

Це перша така масштабна акція в Туреччині, затіяна заради туристів, наголошує АТОР.

Мардін - один із важливих туристичних центрів південного сходу Туреччини, що набирає популярності в іноземних туристів всі останні роки. З 2012 до 2019 року кількість туристів, які відвідують місто, зросла з 2 млн до 5 млн на рік.

У Старому Мардіні, де будинки і споруди на схилі гори з давніх-давен були розташовані таким чином, щоб не затуляти панораму міста сусідам, справді унікальна історична архітектурна забудова. Тут сусідять будівлі сельджукського періоду, епохи Артукидів і Османської імперії, поруч стоять стародавні церкви різних християнських конфесій і мечеті з медресе, старовинні будинки і особняки турецьких, арабських, езидських, вірменських, сирійських сімей.

У XX столітті, у міру розвитку міста, на території старого Мардіна з'явилися і численні комерційні та технічні будівлі, які не відповідають вигляду східного середньовічного містечка, що приваблює сюди туристів.

Ще в 2009 році Фонд розвитку Євросоюзу виділив 6 млн євро на реалізацію проекту зі знесення 2,5 тис.споруд в історичній частині міста. Однак до 2010 року було знесено лише 40 будівель, а потім реалізація проекту, почасти через розбіжності Туреччини і ЄС, була зупинена. Наприкінці січня Міністерство навколишнього середовища та урбанізму Туреччини виділило 10 млн турецьких лір на знесення 240 будівель, "які псують історичну картину центру міста".

Губернатор провінції Мардін Махмут Демірташ повідомив турецьким ЗМІ що гроші отримані, а роботи зі знесення 240 будівель у центрі Мардіна, які не відповідають старовинному вигляду міста і закривають від туристів панорамні або просто красиві види для фото, почнуться найближчими тижнями.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА