12:45 25.01.2021

Верховний Суд дозволив ПриватБанку витребувати належні йому 247 АЗС у компаній його екс-власників

3 хв читати
Верховний Суд дозволив ПриватБанку витребувати належні йому 247 АЗС у компаній його екс-власників

Верховний Суд 21 січня задовольнив касаційну скаргу державного ПриватБанку, скасувавши рішення судів попередніх інстанцій, якими у рамках забезпечення позову 38 компаній, пов'язаних із його екс-власниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим, суд заборонив повернення або витребування належної банку мережі з 247 автозаправних станцій (АЗС) у відповідних компаній.

Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень, постанова суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі ПриватБанку, банк також подав п'ять позовів проти третіх осіб, що відмовляються звільняти на вимогу ПриватБанку приміщення 19 АЗС у Львівській, Волинській і Рівненській областях.

"Майно було повернене банку в примусовому порядку в рамках виконавчих проваджень. Унаслідок припинення договорів лізингу та повернення банку об'єктів лізингу, треті особи, які розміщувалися в цих приміщеннях на підставі договорів оренди з лізингоотримувачем, втратили своє право володіти та користуватися цими приміщеннями (об'єктами лізингу)", - пояснила прес-служба.

Як повідомлялося, Північний апеляційний господарський суд 23 червня відмовився задовольнити апеляційну скаргу державного ПриватБанку, залишивши в силі рішення Господарського суду Києва від 10 березня, яким у рамках забезпечення позову 38 компаній, пов'язаних із його екс-власниками Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, суд заборонив повернення або витребування належної банку мережі з 247 АЗС у відповідних компаній.

Раніше відповідні 38 компаній також зверталися з аналогічними заявами про забезпечення позову в 16 справах до госпсудів у Кіровоградській, Львівській, Черкаській і Волинській областях, проте діставали відмову, оскільки заявлені заходи забезпечення позову тотожні задоволенню позовних вимог.

Прес-служба ПриватБанку зазначала, що з серпня до вересня 2016 року 120 нафтобаз і 248 АЗС менеджмент банку передав у фінансовий лізинг пов'язаним з екс-власниками ПриватБанку компаніям із подальшою передачею в оренду підконтрольним їм підприємствам. Зазначалося, що заборгованість перед банком за зазначеними договорами фінансового лізингу становила понад 6 млрд грн.

Уточнювалося, що у зв'язку з несплатою обов'язкових лізингових платежів відповідно до умов договорів банк, починаючи з 2017 року, в односторонньому порядку розриває ці договори і повертає нерухоме майно у своє володіння. Зокрема, банк через суд намагався розірвати договір із мережею з 247 АЗС.

ПриватБанк наголошував, що лізингоотримувач та орендарі мережі АЗС відмовляються повертати майно фінустанові та блокують доступ її представників до приміщень, незважаючи на припинення договорів фінлізингу та фактично незаконне використання нерухомості компаніями.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію Нацбанку і колишніх акціонерів ПриватБанку, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови і влив у його капітал понад 155 млрд грн.

Згідно з даними Нацбанку України, ПриватБанк на 1 жовтня 2020 року за розміром загальних активів посідав 1-ше місце (600,15 млрд грн) серед 74 банків, що діяли в країні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА