21:13 26.01.2021

Зеленський вітає ухвалення парламентом закону про всеукраїнський референдум

3 хв читати
Зеленський вітає ухвалення парламентом закону про всеукраїнський референдум

Президент України Володимир Зеленський вітає ухвалення Верховною Радою закону "Про народовладдя через всеукраїнський референдум" (законопроект №3612), повідомляє прес-служба глави держави.

"Тепер українці на практиці будуть залучені до ухвалення важливих для країни рішень, а влада буде змушена дослухатися до волі народу. Референдум є вагомим інструментом розширення демократії в Україні", - наголосив президент.

Зеленський зазначив, що ухвалення відповідного закону було одним із важливих пунктів його передвиборної кампанії під час президентських виборів, оскільки документ робить чіткішим діалог між владою і суспільством.

Так, визначено, що не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання:

- що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацією прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, протоколами до неї;

- що скасовують чи обмежують конституційні права і свободи людини і громадянина та гарантії їхньої реалізації;

- спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету, територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;

- щодо податків, бюджету, амністії;

- віднесені Конституцією та законами України до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.

Як повідомлялося, 26 січня Верховна Рада підтримала законопроект №3612 "Про всеукраїнський референдум" у другому читанні та в цілому.

За документ проголосували 255 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроект №3612 про народовладдя через всеукраїнський референдум 18 червня 2020 року. Згідно з ним предметом всеукраїнського референдуму можуть бути питання затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, ХІІІ Конституції (Загальні основи; Вибори. Референдум; Внесення змін до Конституції України - ІФ), загальнодержавного значення, про зміну території України, про втрату чинності закону України або окремих його положень.

Не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності, створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі.

Не можуть також бути предметом всеукраїнського референдуму питання, які суперечать положенням Конституції України, загальноприйнятим принципам і нормам міжнародного права, закріпленим у Загальній декларації прав людини, Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, протоколами до неї та питання, які скасовують або обмежують конституційні права та свободи людини і громадянина та гарантії їх реалізації.

Згідно із законопроектом, не можна виносити на всеукраїнський референдум питання податків, бюджету, амністії, а також проблеми або питання, віднесені Конституцією та законами України до відання органів правопорядку, прокуратури або суду.

Закон передбачає, що на всеукраїнський референдум може виноситися лише одне питання.

Всеукраїнський референдум не може проводитися одночасно з черговими і позачерговими загальнодержавними виборами, черговими місцевими виборами.

Суб'єктами призначення всеукраїнського референдуму є президент України та Верховна Рада.

Так, всеукраїнський референдум із затвердження змін до розділів І, ІІІ, ХІІІ Конституції призначає президент України. Всеукраїнський референдум про зміну території України призначає Верховна Рада. А всеукраїнський референдум за народною ініціативою проголошує президент своїм указом на вимогу щонайменше 3 млн громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення всеукраїнського референдуму зібрано щонайменше у двох третинах областей і щонайменше по 100 тис. підписів у кожній області.

Результати народного волевиявлення на всеукраїнському референдумі з предметів, передбачених пунктами 1, 3, 4 частини першої статті 3 цього закону (затвердження закону про внесення змін до розділу I, III, XIII Конституції; про зміну території України; про втрату чинності закону України або окремих його положень) не потребують затвердження будь-якого органу державної влади.

Водночас результати всеукраїнського референдуму за предметом, передбаченим п. 2 ч. 1 ст. 3 цього закону (питання загальнодержавного значення), є обов'язковими для розгляду та ухвалення рішення в порядку, визначеному Конституцією та законами України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НАБУ і САП відкрили матеріали справи про отримання хабара нардепом Юрченком

Україна готова приєднатися до дискусії з європейськими партнерами про впровадження системи міжнародних "паспортів вакцинації" - Шмигаль

В ОБСЄ очікують відновлення постачань гуманітарних вантажів до ОРДО

Після переходу всіх областей у "червону зону", нам доведеться впроваджувати локдаун - прем'єр

У поліції заявили, що інформація про залишення екс-начальника ГУР Міноборони Бурби без охорони не відповідає дійсності

Шмигаль допускає розгляд пропозиції просунути в пріоритетності вакцинації проти COVID-19 журналістів і священнослужителів

Шмигаль: В Україні розпочалася третя хвиля пандемії COVID-19

В Україні підтвердили два випадки захворювання британським штамом COVID-19

Тільки-но підійде моя черга, я залюбки публічно провакцинуюся - Шмигаль

Правозахисники засудили вирок кримському активісту Приходьку і заявили про продовження переслідувань проукраїнських активістів на окупованому півострові

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА